Економіка

Гройсман прокоментував інформацію про масове закриття ФОПів: 87% «лежали просто на папері»

31 January 2017, 11:19

Підвищення мінімальної заробітної плати удвічі не призвело до масового закриття підприємств. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу ICTV 30 січня – повідомляє прес-служба Кабміну.

Глава Уряду зауважив, що вже за перший місяць 2017 року кількість новостворених підприємств майже на 7 тис. перевищила кількість закритих.

«Кожного року якісь підприємства закривається, а якісь відкриваються, і це природньо. З реально працюючих підприємців закрито 16,8 тис. Натомість за той же період утворено 23,5 тис. підприємців. Тобто майже на 7 тис підприємців відкрилося більше. Це означає, що ніяких негативних тенденцій, які би глобально мали значення, просто немає», - наголосив прем’єр-міністр, заперечивши закиди про нібито масове закриття малого бізнесу після підвищення мінімальної заробітної плати.

Володимир Гройсман повідомив, що станом на січень в Україні закрито 129,2 тисяч підприємств ФОП. Це лише близько 6% відносно до загальної кількості зареєстрованих підприємств, яких нараховується у країні більше ніж 2 млн.

Серед закритих підприємств 87% – 112,4 тисяч – не здійснювали жодної господарської діяльності, «лежали просто на папері».

«Хтось колись себе зареєстрував, нічого не робив, папірці лежали. Законодавство передбачило, якщо ти підприємець, то хоча б сплати за себе мінімальний внесок в Пенсійний фонд. Тому що, коли ти завершиш свою діяльність, ти як майбутній пенсіонер прийдеш за пенсією. Чому ж ти маєш забрати пенсію працюючої людини сьогодні, а сам нічого не сплачуєш? Це і є соціальна справедливість. Ніяких жодних податків більше ніхто не просив нікого сплачувати», - зазначив Володимир Гройсман.

Як повідомляв Житомир.info, в Україні з кінця грудня постійно знижується кількість зареєстрованих приватних підприємців, Житомирська область потрапила в «десятку» по кількості закритих ФОПів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі