Мотузкові парки та ігрові майданчики, які працюють в містах Житомирської області, продовжують становити небезпеку як для відвідувачів, так і для самих працівників.
Про це за результатами минулорічних перевірок 23 лютого повідомив сайт управління Держпраці в Житомирській області.
«Під час перевірок дитячих майданчиків фахівці Держпраці виявили чисельні недоліки. Зокрема, у більшості випадків немає відповідальної особи за безпечну експлуатацію атракціонів на майданчику, технічна документація відсутня, атракціони не відповідають нормам з охорони праці, відсутні акти щорічного огляду, у деяких випадках майданчики не стоять на балансі підприємства, тому і відповідальність за безпечну експлуатацію керівник підприємства не несе. Дані порушення можуть привести до травмування дітей, у тому числі зі смертельними наслідками. Стосовно мотузкових парків Вадим Степанчук наголосив, що такі парки становлять підвищену небезпеку як для відвідувачів, так і для працівників. Проте зараз у чинному законодавстві України відсутні вимоги до їх будови. Як наслідок, у 2016 році у Житомирській області шістнадцятирічний юнак, який працював інструктором на канатній дорозі, через несправність обладнання зірвався з восьмиметрової висоти на асфальт і загинув», - інформує прес-служба управління.
З метою забезпечення сталого і безпечного функціонування такого типу розваг управління звернулось до Державної служби України з питань праці з ініціативою розробки та затвердження вимог до будови мотузкових парків на території України, - повідомляє прес-служба.
Упродовж 2016 року в Житомирській області було травмовано 129 осіб, що на 27 осіб більше ніж у 2015-му. Основними причинами виробничого травматизму фахівці називають недосконалу організацію охорони праці на підприємствах та нехтування працюючими особистою безпекою.
Як повідомляв Житомир.info, перш ніж пустити дитину у мотузковий парк, житомирські батьки перевіряють безпечність атракціонів.