Потяг Єднання України «Труханівська Січ» зроби зупинку у Житомирі. Це проект, який об’єднав майже три сотні людей з різних регіонів держави. Школярі, студенти, волонтери, військовослужбовці, медики мандрують разом, руйнуючи стереотипи про схід та захід. У ході екскурсій та зустрічей в Житомирі учасники побували у Житомирському фармацевтичному коледжі.
Про визначних людей Житомирщини гостям розповів депутат обласної ради Сидір Кізін.
«Скажіть мені, хто знає про УПА? Де створена Українська повстанська армія? Яка це область?», - запитав Сидір Кізін у присутніх.
«Волинська, Рівненська, Львівська», - пролунало із зали.
«А ми - житомиряни, знаємо інше, що УПА на 2 роки раніше, ніж в Галичині і на Волині створена у нас на Житомирщині. Це Українська повстанська армія “Поліська Січ”, яку заснував Тарас Бульба-Боровець у містечку Олевськ. Це не та УПА, яка створена Організацією українських націоналістів. Це організація створена Тарасом Бульбою-Боровцем, вони звільнили величезну територію теперішньої Житомирської, Рівненської області, навіть шматок теперішньої Білорусі. Створили свій уряд, своє військо до 10 тис. чоловік. Пізніше у них був конфлікт з бандерівською УПА і врешті-решт бійці Бульби-Боровця в 43-му році влилися до УПА, створеної ОУН. Але вперше ця назва виникла у 40-х роках у нас на Житомирщині. Тому ми вважаємо Житомирщину колискою УПА і можемо посперечатися з нашими друзями зі Львова чи з Волині», - сказав депутат.
Щоб учасники могли більше дізнатися про Житомир, по завершенню лекції Сидір Кізін подарував їм книги.
«Хотілося донести учасникам з різних частин України побільше інформації про Житомирщину в контексті боротьби за незалежність. Я проводив такі паралелі, намагаючись донести найголовніше - ми не повинні повторити помилку і Україна не повинна втратити незалежність як тоді, у 21-му році під час останнього бою за незалежність під Базаром на Житомирщині, після яких в України почалися справжні проблеми: і Голодомор, і масові репресії, депортації, визволення і фактично те, що українців використали як гарматне м’ясо у Другій світовій війні. Ми повинні це зупинити на сході, врятувати країну. Дя цього нам потрібна єдність усіх громадян України. Від Донецька і Криму до Львова й Івано-Франківська і, звичайно, Житомира, де ми всі й зустрілися», - зазначив Сидір Кізін
Вже ввечері пасажири потягу єднання продовжать мандрівку. Протягом 2-х тижнів вони мають побачити більш як півтора десятка міст.