29 березня у місті Коростень Житомирської області відкрили «Коптер Клуб Коростень» для дітей-переселенців та місцевих жителів.
Про це 30 березня повідомила прес-служба Українського кризового медіа-центру.
У клубі діти вчаться збирати безпілотники та запускати їх в небо.
«Ми змогли отримати фінансування від уряду Латвії. Ми змогли підключити міську владу Коростеня. Тепер хлопці мають свій дім. Це креативний простір для всієї громади. Але найактивніші – підлітки, їм цікаві нові технології, такі як коптери», – розповіла під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі голова ГО «Новий Донбас» Лариса Артюгіна.
У клубі влаштовують перегони на коптерах. Цей вид спорту досить популярний у світі, але здебільшого серед дорослих. Юніорська команда, яку створили у клубі – перша в Європі. Головна мета клубу – надати дітям сучасну освіта та допомогти переселенцям адаптуватися на новому місці.
«Діти мають навчатися у сучасних умов і отримувати ті знання, які їм будуть потрібні завтра, а не вчора. Ми збираємо, налаштовуємо безпілотники. У нас не тільки коптери для перегонів, але й знімальні, для пошукових робіт. Ми даємо можливість знайти себе у різних напрямках: спорт, операторська робота для кіно, журналістських робіт тощо», – розповів керівник «Коптер Клуб Коростень», переселенець та учасник АТО Іван Норожнов.
Такі інтерактивні клуби допомагають дітям-переселенцям «перемішатися» з приймаючою громадою, - повідомляють у медіа-центрі.
«Перший час я не знав, як мені жити далі. Головне, що я знайшов у клубі – це мої нові друзі, з якими я тепер проводжу час. У клубі я зрозумів, що цей коптер летить завдяки мені, якщо я зроблю щось не так, він впаде, а якщо все правильно – то він сяде. Це не коптер летить, це я лечу разом з ним», – розповів член Коптер клубу, переселенець з Донбасу Ерік Василенко.
До розвитку клубу долучилися місцеві активісти, бізнесмени та пілоти коптерів.
«Перші коптери Іван купив за свої гроші. Наступні нам присилали українські пілоти», – говорить переселенець з Криму Влад Грабун, член Коптер клубу.