Влада

На сесії міськради сперечалися щодо проекту рішення про індустріальний парк у Житомирі

20 April 2017, 15:59

На позачерговій сесії Житомирської міської ради 20 квітня знову говорили про індустріальний парк. Проект рішення про затвердження результатів конкурсу з відбору керуючої компанії індустріального парку «Житомир-Схід» та передачу в оренду земельної ділянки депутатам презентував заступник директора департаменту економічного розвитку Борис Пахолюк. Депутати, зокрема, мали затвердити передачу в оренду КП «Центр інвестицій» земельної ділянки площею майже 25 гектарів.

«Сьогодні необхідно по-перше – затвердити результати конкурсу, по друге – передати в користування терміном на 39 років КП «Центр інвестицій» земельну ділянку площею 24,7 га, з правом забудови і передачі у суборенду. Це є черговим кроком, щоб ми далі змогли укладати безпосередні договори з інвестором на будівництво виробничих потужностей в нашому індустріальному парку, і створення робочих місць, і отримання додаткових доходів до міського бюджету», - пояснював Борис Пахолюк.

Однак, проект рішення викликав невдоволення з боку деяких депутатів, зокрема – голова фракції Опозиційного блоку Наталії Леонченко та голови фракції ВО «Батьківщина» Любові Цимбалюк.

«У більшої частини депутатського корпусу не було можливості ознайомитись навіть з істотними умовами двох договорів, які пропонуються додатками до цього рішення. По суті, рішення є «котом у мішку». В цьому проекті рішення передбачається відчуження землі суборендарями – не з’ясований порядок відчуження цієї землі. В другому додатку, 27 пунктом встановлюється, що сторони договору суборенди – керуюча компанія та інвестор – самостійно визначають розмір плати за користування земельною ділянкою, або її частиною. Але 27 пункт вступає у протиріччя із ЗУ «Про оренду землі», де чітко записано, що умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому. На мій погляд, це означає, що розмір суборендної плати повинен відповідати орендній платі і не копійкою більше, і не копійкою менше. Тому самостійно визначати сторонам розмір суборенди неправомірно. В п. 3 договору прописано: на земельній ділянці об’єкт нерухомого майна відсутній, а також наявні інші об’єкти інфраструктури і прописано – електромережа. У п. 2.2 договору земельна ділянка вільна від забудов. То є електромережа чи ні?», - запитувала Наталія Леонченко.

«Дійсно, по території індустріального парку проходить лінія електропередач і компанія забудовник і керуюча компанія, які в подальшому будуть приймати участь у забудові індустріального парку, повинні враховувати обмеження у зв’язку із наявністю ліній електропередач. В договір нам потрібно внести ці доповнення», - відповів Борис Пахолюк.

Наталія Леонченко наполягала, що питання індустріального парку треба перенести на наступну сесію, тим самим давши можливість депутатським комісіям детальніше вивчити проект рішення.

«Можливо, зробити найближчими днями позачергову сесію з цього питання. І треба дати можливість комісіям розглянути цей проект рішення. Ми сьогодні повинні задуматися над тим, чи ставимо ми в однакові конкурентні умови місцевий бізнес і той, який сьогодні заходить в індустріальний парк. Виникає багато питань, і ось так просто тиснути на кнопки – я вважаю, що це, як мінімум, безвідповідально перед громадою міста», - переконувала Леонченко.

Її позицію підтримувала і Любов Цимбалюк, яка теж наголошувала, що розгляд цього питання потрібно перенести на наступну сесію.

Мер Житомира Сергій Сухомлин пояснював, що відкладати питання недоцільно, та нагадав, якою могла б бути доля земельної ділянки, якби не індустріальний парк.

«Минула каденція, пам’ятаєте, був генеральний план на цю земельну ділянку на 80 чи 50 га землі, вони так само поділені були діляночки під будиночки і тихенько воно йшло, питань ні у кого не виникало. Ми зараз усі кажемо, що нам потрібно розвивати місто, але всі забувають, як ці гроші потрібно заробляти. Коли постає питання про інвестора та інвестиції – я готовий і вночі працювати, скликати сесію, щоб інвестор зайшов у місто. Коли ми голосували за меморандум по меблевій фабриці та інвестиції у 100 млн, заробітну платню у 8 тис. грн, то ми казали: які ми молодці. А тут, коли просто потрібно виділити годину і розглянути це питання, бо інвестор вже готовий будуватися, у нього термін будівництва 14 місяців, давайте іще відтермінуємо і відкладемо. Якщо ви пам’ятаєте, по цьому проекту ми повинні були витратити 24 млн грн на комунікації і по закону про індустріальні парки ми повинні це зробити. Але ми ці кошти пустимо на інші соціальні проекти, бо інвестор готовий за свої гроші побудувати цю інфраструктуру», - розповідав Сергій Сухомлин.

Попри суперечки, до проекту рішення про індустріальний парк таки внесли поправки, які стосувалися електромережі, та проголосували «в цілому». Любов Цимбалюк до голосування вийшла з сесійної зали, а більшість депутатів з її фракції рішення не підтримали, але «за» голосували 29 депутатів із 36 присутніх.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі