Політика

Учні житомирського ліцею-інтернату для обдарованих дітей здобули понад 50 призових місць на олімпіадах

28 April 2017, 10:43

У КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради, вже в 12-те, відбулося свято під назвою «Ліцейний олімп». Мета заходу – відзначення результатів участі ліцеїстів у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт МАН та інтелектуальних турнірах.

Людмила Корінна, директор КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей»: «Сьогодні у нашому навчальному закладі надзвичайно гарна подія, яка відбувається щорічно – «Ліцейний олімп». Головне для нас – це дитина. І от сьогодні ми будемо пошановувати найкращих ліцеїстів, переможців Всеукраїнських предметних олімпіадах, III-IV етапів конкурсу-захисту МАН (Малої академії наук). Тож ми традиційно запросили батьків, які народили таких гарних дітей та гостей. Також, ми пошановуємо вчителів, які доклали багато зусиль, для того, щоб діти мали такий високий рівень знань».

Цьогоріч, вихованці закладу здобули чимало призових місць.

Людмила Корінна, директор КЗ «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей»: «Наші ліцеїсти посіли 58 призових місць на Всеукраїнських предметних олімпіадах. Троє наших вихованців представляли нашу Житомирську область на рівні держави, адже посіли перші місця в регіоні, а саме з економіки, біології та екології».

Один із найкращих результатів показала учениця 10-Х класу Ірина Чмуневич. Два роки тому, дівчина перейшла до ліцею, адже саме тут, за її словами, може наблизитись до своєї мрії – стати лікарем. Головною ж відмінність між ліцеєм та своєю колишньою школою називає відсутність профільного спрямування у навчанні в останній.

Ірина Чмуневич, ліцеїстка 10-Х класу: «У цьому році я здобула 4 призовних місця: III з хімії та біології на обласних олімпіадах; I за МАН з біології; I на олімпіаді з екології. Принципова різниця між даним закладом та більшістю інших шкіл у тому, що тут йде більша увага на профільне навчання. Тобто, діти мають змогу обирати собі свій профіль. Для прикладу я, мрію стати лікарем. Тому мені дуже добре навчається саме тут. У мене хімії та біології по 9 годин на тиждень. Відповідно, профільне навчання дуже поглиблене. Горизонти перед нами відкриваються великі горизонти і я вірю, що нам буде набагато легше вступити до омріяних ВУЗів.

Батьки Ірини розповідають, що ідея вступу до цього закладу належала саме доньці. Підтримали ж її тому, що й самі розуміють різницю між якістю знань, які надаються тут та у їх сільській школі.

Микола Чмуневич, батько ліцеїстки: «Що повинні зробити батьки для своєї дитини – це дати хорошу освіту. У нас була чудова сільська школа. Та кількість дітей не велика, паралельних класів немає, впровадження профільного навчання теж відсутнє. А от саме у цьому створені всі умови для того, щоб дитина могла вчитися, не відволікаючись ні нащо інше». 

На свято завітало багато батьків, які також завдячують професійному колективу педагогів за успіхи своїх дітей. Запрошеними на захід були й друзі закладу: підприємці, представники місцевих вузів та влади. Один із них - член виконавчого комітету Житомирської міської ради Руслан Годований. Під час труднощів, які ставили під питання подальше існування ліцею-інтернату, він був один із тих, хто став на його захист. Підтримує ж навчальний заклад та його учнів й до сьогодні. За словами Руслана Миколайовича, саме даний ліцей є прикладом якісної освіти як для інших шкіл, так і для вишів. 

Руслан Годований, член виконавчого комітету Житомирської міської ради: «Це один із найкращих навчальних закладів у Житомирській області. З року в рік, як ви бачите, саме їх учні отримують безліч нагород. Якщо сьогодні не вкладати ресурси у дітей та їх не підтримувати, то поліпшити науково-технічні процеси, та й навіть підвищити рівень ВВП, про який говорять всі політики, практично не можливо. Сьогодні за наших дітей конкурують іноземні навчальні вузи. Це пов’язано з тим, що знання, які дають середні школи (навіть для міжнародних стандартів) є високими. Тому, дуже важливо, підняти рівень ВНЗ, щоб наші діти залишались в Україні і могли максимально сприяти розвитку нашої країни.

Прес-служба Руслана Годованого

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі