Економіка

Як малому та середньому бізнесу вийти на ринки ЄС та хто поширює міфи про безвіз

28 April 2017, 11:13

Міфи про безвізовий режим для України поширюють «друзі», Уряд готує комунікаційну програму, яка пояснюватиме правила дії безвізу.

Про це 27 квітня під час зустрічі з учасниками програми UMPP повідомив координатор роботи з національними медіа офісу віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Андрій Климчук.

«Вчора було позитивне рішення послів держав Європейського Союзу про надання Україні безвізового режиму. Тепер ми очікуємо ще одне рішення, яке має відбутися в травні, і очікуємо, що з початку літа всі ми можемо їздити без віз до Європейського Союзу. Ми зіштовхуємося з тим, що громадськість, на жаль, не завжди розуміє суть цього безвізового режиму і правила, за якими люди будуть перетинати кордон. Цей безвізовий режим не дає права на роботу, можете перебувати 90 днів безперервно в країнах Європейського Союзу. Є багато міфів, які зараз ширяться за допомогою наших «друзів», самі знаєте з якої країни, про те, що нічого не зміниться, що на кордоні все одно будуть запитувати мало не довідку про те, що ви не хворі на якусь хворобу. Це все не правда. Будуть, звісно, правила, це не буде бездумний перетин кордону. Для цього громадянам потрібно буде мати біометричний паспорт, треба бути готовим підтвердити мету вашої поїздки. Але це звичайні процедурні моменти, які мабуть не повинні були б викликати такий шквал емоцій і критики, який іноді доводиться спостерігати. Знову ж повторю – мабуть не без допомоги наших недругів. За дорученням прем’єр-міністра зараз велика комплексна комунікаційна програма цих правил», - повідомив Андрій Климчук.

Він також відповів на запитання щодо допомоги підприємцям, які бажають вийди зі своїми товарами на європейський ринок.

«Нам вже вдалося переорієнтувати величезну кількість експорту з Росії на країни Європейського Союзу, у нас тепер ЄС є торгівельним партнером №1 – уже близько 40% всього українського експорту йде на країни Європейського Союзу. У нас підписана і ратифікована угода з ЄС, яка саме передбачає підтримку і навчання представників малого і середнього бізнесу, вона передбачає фінанси від Європейського союзу на освітні програми, аби малий і середній бізнес вчився виходити на ринки ЄС. Також є доступ до величезної бази європейських підприємств малого і середнього бізнесу – півтора мільйони компаній із понад 60 країн – де підприємці можуть обмінюватися досвідом, дізнаватися, як робити свою продукцію кращою, що зараз краще купують, що гірше купують. Є можливість проходити певні тренінги, є спеціалісти, які навчать, розкажуть як. І при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі працює офіс просування експорту, вони багато пишуть на своїм соціальних мережах», - розповів Климчук.

Представники офісу віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції радили підприємцям, які бажають стати експортерами, ознайомитися з покроковою інструкцію на профільному сайті та зареєструватися на безкоштовний онлайн-курс відомого експерту з інтернаціоналізації бізнесу Олега Мирошніченка. 

Як повідомляв Житомир.info, 6 квітня цього року Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні безвізовий режим. Про вартість та процедуру отримання біометричного паспорту у програмі «Тема дня» розповідав начальник управління Державної міграційної служби у Житомирській області Олександр Радько.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі