Пам’ятник художньому керівнику і головному диригентові Поліського державного ансамблю пісні і танцю «Льонок», Народному артисту України Івану Сльоті, який відійшов у вічність в липні 2014 року, досі не готовий з вини скульптора.
Про це кореспонденту Житомир.info 18 серпня розповіла дружина покійного митця Валентина Бартош.
«Було дуже гірко прочитати в соцмережі про те, що я вкупі з владою нічого не роблю для того, аби встановити пам’ятник. Навпаки, я вдячна керівництву міста й області за всебічне сприяння в увіковіченні пам’яті Івана Михайловича Сльоти, та хочу заявити, що робота затягується з вини скульптора Андрія Лукашевича з Коростишева», - розповіла пані Валентина.
Зі слів удови, скульптор узявся за роботу над пам’ятною скульптурою ще в 2015 році, а в 2016-му Валентина Бартош повністю за нього розрахувалася.
«120 тис. грн виділила область, ці кошти були перераховані на філармонію, а філармонія перерахувала скульптору. 17800 грн було зібрано на концерті «Льонка», 20 тис. грн – на концерті «Сонечка». Були ще гроші спонсорів. У серпні 2016 року я виплатила всю суму, про яку ми з Андрієм Лукашевичем домовлялися. Розраховувалася кількома платежами, готівкою і по перерахунку. Останній платіж був 17 серпня 2016 року. Скульптор запевняв, що вже обробляє камінь, пізніше заявив, що камінь дав тріщину. А потім перестав відповідати на дзвінки і уникав зустрічей», - розповіла удова митця.
Зі слів Валентини Бартош, 10 серпня 2017 року вона написала заяву в поліцію про вчинення Андрієм Лукашевичем шахрайських дій стосовно неї. Пані Валентині відомо, що скульптор залишив у відділ поліції розписку про те, що зобов’язується за 2 місяці закінчити роботу над пам’ятником.
«Сьогодні, 18 серпня, я разом з директором обласної філармонії та його заступником побувала в Лукашевича у Коростишеві, щоб знову обговорити всі деталі. Заяву я не забираю і сподіваюся, що у вказаний термін пам’ятник Івану Михайловичу стоятиме», - сказала Валентина Бартош.
Варто зазначити, що розкритикував «бездіяльність» влади український співак і композитор Ярослав Теплий на своїй сторінці у фейсбук.
«На жаль, гордість Полісся і Житомирщини навіть за 3 роки по смерті на пам”ятник на могилі від вдячної влади і нащадків не заслужив.. Отакий рівень обласної культури формувався в останні роки-десятиліття декотрими люстрованими і народними...», - написав 13 серпня Ярослав Теплий під світлиною, на якій він поруч із Іваном Сльотою.
Нагадаємо, Іван Сльота відійшов у вічність в липні 2014 року на 77-у році життя. Через рік після його смерті Валентина Бартош розповіла Житомир.info про свою біографію та біографію своєї половини, про те, чому не взяла прізвище чоловіка та про те, як часто відвідували в Яснозір’ї маму композитора Степаниду Іванівну.
Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2014 року ансамблю пісні і танцю «Льонок» Житомирської філармонії присвоїли його ім’я. Улітку 2015 року в Житомирі відкрили меморіальну дошку Івану Сльоті, а в грудні цього ж року вийшла книга про Народного артиста «А льон цвіте. Спогади про Івана Сльоту». 19 лютого 2016 року вулицю Бородія перейменували на вулицю Івана Сльоти. 4 червня 2016 року в Житомирському академічному музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги відбувся перший Всеукраїнський фестиваль імені Івана Сльоти «А льон цвіте», а на вулиці Сльоти та урочисто відкрили анотаційну дошку. Напередодні дня народження Івана Сльоти, 2 грудня 2016 року, у Житомирі видали книгу про його творчість. У квітні 2017 року в рідному селі композитора Яснозір”ї Черкаської області відкрили дошку пам’яті Івана Сльоти.