22 вересня в Житомирському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. І. Кочерги відзначили 80-річчя з дня утворення Житомирської області.
На урочистості прийшли діючі та колишні посадовці, делегації з районів, всі святково прибрані. Зі сцени виступали артисти драмтеатру, співачка Ірина Шинкарук, Житомирська хорова капела «Орея», клуб спортивного танцю «Естет», артисти Бердичівського цирку, Бовсунівські бабусі та етно-рок-гурт «TaRuta». На великому екрані демонстрували короткі відеосюжети про райони, а представникам від кожного району вручали нагороди – кришталеві мальви. До речі, цього дня у фоєй драмтеатру працює квіткова фотозона з мальвами, які стали символом свята.
Не обійшлось без промов голів ОДА та облради про досягнення області.
З нагоди 80-річчя створення області ОДА підготувала 80 цікавих фактів про Житомирщину, зокрема:
- За площею Житомирська область займає 5 місце серед усіх регіонів нашої країни і займає площу 29 832 км². Це більше за площею таких, наприклад, країн, як Вірменія, Ізраїль.
- Житомирська область займає перше місце в Україні по запасах лісових ресурсів, які становлять 750 тисяч гектарів (а це 3 держави Люксембург!)
- Житомирська обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера – найстаріший театр України.
- Малинська фабрика виробляє банкнотний папір для всього континенту. Подібних підприємств лише 50 у світі.
- На Житомирщині знаходиться геологічний заказник «Кам'яне село» – одне з неймовірних чудес України, створених для неї самою природою. Величезні кам'яні брили розташувалися на території 15 гектарів.
- Свято-Василівський собор – діючий православний храм у місті Овручі – один із найдавніших українських храмів з легендарною понад 1000-літньою історією.
- Селище Червоне Андрушівського району стало переможцем конкуру «неймовірні села України-2017». Саме тут розташований відомий будинок Терещенків.
- 100 тисяч років тому на території Житомирської області вже мешкали первісні люди.
Володимир Ширма, Ігор Гундич
Директор Андрушівської обсерваторії Юрій Іващенко
Ірина Шинкарук
Фоторепортаж Анни Максимової