Які дозволи необхідно мати людині, яка бажає зрізати старі дерева в громадському місці і на їх місці посадити молоді саджанці?
З таким запитанням до Житомир.info 17 жовтня звернувся житомирянин Євгеній.
«Майже щодня проїжджаю повз яблуневий садок недалеко від підземного переходу на Богунії в Житомирі, поряд там магазин квітів і відділення банку. Чудове місце, можна погуляти з дітьми. Помітив, що дві яблуні почали всихати. Я б за свій кошт, своєю пилкою зрізав би їх і на тому місці посадив би молоді яблуньки, щоб там ніхто не здогадався втулити якийсь МАФ. Але куди звертатися, з ким це погоджувати, не знаю», - розповів Євген, і надав знімки саду.
Щоб з’ясувати це питання, Житомир.info зателефонував у КП «Зеленбуд» Житомирської міськради.
«Найперше треба з’ясувати, хто балансоутримувач території: ЖЕК, ОСББ чи приватна структура. Якщо це приватна територія, то зрізати дерева може тільки її власник, якщо територія ЖЕКу – зрізає ЖЕК. «Зеленбуд» видаляє зелені насадження тільки після акту вибраковки, який складає відповідна комісія», - розповів виконроб КП «Зеленбуд» Назар Калиновський.
За даними керівника ВЖРЕПу №6, який обслуговує даний мікрорайон, садок не є приватною власністю, і дозвіл на видалення дерев має надавати інспекція з благоустрою.
Директор КП «Інспекція з благоустрою міста Житомир» Юрій Юзвінський порадив Євгенію написати заяву на видалення дерев на ім’я заступника міського голови Житомира Олександра Фещенка.
«Після цього на місце має виїхати комісія у складі представників мерії, «Зеленбуду» та екологічної інспекції, яка має обстежити стан дерев, визначити їх відновну вартість та скласти акт обстеження насаджень, що підлягають видаленню. Якщо йдеться про досягнення деревом вікової межі, то відновна вартість не стягується. Дозвіл на видалення зелених насаджень має надати виконком», - пояснив Юрій Юзвінський.
Нарешті, Олександр Фещенко розповів Житомир.info, що чоловікові, який забажав зробити місту гарну послугу у вигляді відновлення яблуневого саду, слід прийти з заявою до нього на прийом.
«Найперше треба буде дізнатися і перевірити документально, у чиїй власності перебуває цей сад. Далі створити комісію. Щоб не затягувати цей процес, рекомендую прийти до мене на прийом із заявою. День прийому – п’ятниця, час – з 10 до 13 години», - сказав Олександр Фещенко.
Нагадаємо, порядок видалення зелених насаджень на території міст, сіл та селищ регулюється Законом України «Про благоустрій населених пунктів».
Як повідомляв Житомир.info, в січні 2016 року житомирська поліція шукала осіб, які зрізали берези у дворі багатоповерхівки на проспекті Миру.