Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом народного депутата Борислава Розенблата до Директора НАБУ Артема Ситника та до народного депутата Сергія Лещенка.
Про це 23 жовтня повідомляє сайт Окружного адміністративного суду Києва.
«Позивач просить суд визнати протиправними дії очільника Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника щодо розголошення та розповсюдження інформації про громадянина США Пола Манафорта, Глави передвиборчого штабу кандидата у президенти США Дональда Трампа щодо наявності прізвища та підписів Манафорта в «чорній бугалтерії Партії Регіонів» у матеріалах досудового розслідування, що мало наслідком втручання у виборчі процеси США у 2016 році та завдало шкоди інтересам України. Також позивач просить визнати протиправними і дії парламентаря Сергія Лещенка щодо втручання у зовнішню політику Украйни, яка була здійснена шляхом поширення інформації щодо Пола Манафорта», - йдеться у повідомленні.
Свій позов сам нардеп-мажоритарник від Житомира прокоментував 24 жовтня у фейсбуці.
«Сьогодні для нас, як ніколи, потрібна підтримка США, це наш стратегічний партнер. Те, що сталось минулого року, коли відбувались президентські вибори в США і наші псевдоантикорупціонери вирішили якимось чином втрутитись у ті події, викликало обурення у людей, в тому числі і у політиків. Я про справу Пола Манафорта. Мої юристи слідкували за перебігом подій і підготували матеріали на основі тих фактів, які відбувались. Насправді, ми не вперше бачимо, що на етапі досудового слідства не можна розповсюджувати інформацію, яка на 100% ще не підтверджена. Такі «факти» впливають на громадськість, на думку людей. Це є негативним явищем, яке все частіше демонструють у своїй роботі наші правоохоронці… Для того, щоб припинити ці зловживання і маніпуляції, я подав позов на пана Ситника, котрий передав ці матеріали пану Лещенко і на самого Лещенка, який їх оприлюднив. Котрий відомий тим, що періодично розповсюджує недостовірні і неперевірені матеріали. Для того, щоб подібні речі не відбувалося, я хочу щоб окружний адміністративний суд м.Києва розглянув це питання і ухвалив своє рішення», - написав Борислав Розенблат.
Нагадаємо, 20 жовтня Соломянський районний суд м.Києва зобов’язав Розенблата знову одягнути електронний браслет та здати закордонні паспорти.
Як повідомляв Житомир.info, ввечері 19 червня цього року в Інтернеті почала поширюватися інформація про те, що в Києві на хабарі затримали охоронця народного депутата від Житомира Борислава Розенблата, сам нардеп назвав це затримання спланованою провокацією. 20 червня детективи НАБУ та прокурори САП повідомили про підозру шести особам, причетним до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні, серед яких – два охоронця народного депутата Борислава Розенблата. 18 липня Солом'янський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід народному депутату Бориславу Розенблату у вигляді застави в розмірі 7 млн грн, присудив носити електронний браслет та здати закордонні паспорти. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Кравченко повідомив, що з 19 липня народний депутат Борислав Розенблат носив електронний браслет.
17 жовтня з народного депутата Борислава Розенблата зняли електронний браслет, бо Солом'янський суд не встиг продовжити термін дії зобов'язань для нардепа. 19 жовтня народний депутат від Житомира Борислав Розенблат написав про свавілля Національного антикорупційного бюро, якому він повідомив, що збирається на кілька днів виїхати до Німеччини. Втім, його зняли з літака Київ-Кельн, вилучили закордонний паспорт, гроші та банківські картки. Народний депутат заявив, що його пограбували. В НАБУ заявили, що вони запобігли вивезенню за кордон матеріалів, важливих для розслідування так званої «бурштинової справи». Слідчі дії відбувалися на території аеропорту Жуляни. Крім того, НАБУ звинуватило житомирського нардепа в незаконному отриманні дипломатичного паспорта.