У Житомирі відбувся тренінг для вчителів, які викладають природничі науки. Науково-просвітницький проект «Сприяння самореалізації талановитої учнівської молоді Житомирської області в галузі природничих наук» стартував 8 листопада на базі природничого факультету ЖДУ ім. І.Франка та агробіостанції.
«Ми робимо це для того, аби діти та й вчителі мали можливість досліджувати погодні умови, розробляли і втілювали цікаві проекти та ідеї. Першим із запланованих заходів був семінар-тренінг для вчителів-географів, присвячений картознавству та особливостям роботи із новітніми приладами в польових умовах. Тренерами стали науковці та викладачі кафедри екології природокористування та біології людини ЖДУ ім. І.Франка, ХНПУ ім. Г.Сковороди, видавництва «Ранок», ПрАТ Інституту передових технологій української антарктичної експедиції», - говорить співорганізатор проекту, доцент кафедри екології ЖДУ ім. І. Франка Іван Хом’як.
Тренінг у Житомирі проводився за фінансової підтримки Фонду родини Розенблат.
«Ми вирішили підтримати цей науковий проект, адже він об’єднає школярів, учителів та науковців з усієї України. Педагоги навчатимуться новому, передаватимуть свої знання школярам. Діти робитимуть дослідницькі проекти, братимуть участь у конкурсах. Вірю, що серед цих дітей є справжні генії, які розкриють свої таланти і зможуть зробити нашу планету кращою», - розповідає співзасновниця Фонду родини Розенблат Олена Розенблат.
Проект «Сприяння самореалізації талановитої учнівської молоді Житомирської області в галузі природничих наук» виник із досвіду багаторічної співпраці викладачів і науковців із учнями, які мають високий творчий дослідницький потенціал.
«В Алжирі, біля пустелі, багато років підряд висаджувати дерева, і там значно покращився клімат. Зараз ми бачимо, що наше Полісся перетворюється у лісостеп. Цьому сприяла неконтрольована вирубка лісів за останні сто років. Настав час вирішувати цю проблему і наші дослідження спрямовані на вивчення подібних процесів», - розповідає Іван Хом’як.
У рамках проекту заплановані:
- семінари-тренінги для вчителів і учнів;
- консультування дослідницьких робіт (камеральні, польові консультації на базі дослідницько-тренінгового центру або на місці проведення досліджень);
- конкурси учнівських дослідницьких робіт;
- проведення учнівських і учительських конференцій за результатами досліджень;
- публікації отриманих результатів досліджень.
Крім того, вже запланований старт учнівських студій в Овруцькому, Лугинському, Брусилівському та Баранівському районах.
Організаторами проекту виступили члени кафедри екології природокористування та біології людини ЖДУ ім. І.Франка. Співорганізатором виступив комунальний заклад «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської облради.