Економіка

У житомирському Домі української культури відкрили виставку портретів Героїв України

7 грудня 2017, 09:20

З нагоди відзначення Дня Збройних сил України у Домі української культури, 6 грудня, презентували 12 портретів народних Героїв України, які загинули в зоні АТО та Героїв України.

Про це інформує прес-служба Житомирської мерії.

На портретах зображені Герої України:

Заброцький Михайло Віталійович, Петраківський Олександр Петрович, Герасименко Ігор Леонідович, Порхун Олександр Володимирович, Ковальчук Андрій Трохимович, Сенюк Тарас Михайлович (посмертно);

Народні Герої України:

Абрамович Артем Володимирович (посмертно), Голяченко Олександр Михайлович (посмертно), Савченко Максим Сергійович (посмертно), Шуліков Сергій Вікторович (посмертно), Цибора Віталій Вікторович (посмертно), Возний Юрій Віталійович (посмертно).

На презентації були присутні військовослужбовці, родини Героїв, представники громадських організацій та влади.

«Значення цього дня дійсно змінилось до останні роки. Коли сто років тому винайшли фотокартку та казали, що живопис вмирає і він нікому вже не потрібний. Але предати душу людини, може лише картина. Від цих зображень можна відчути силу духу цих людей. Наше місто та наша країна має знати в обличчя своїх Героїв», - звернувся до присутніх Матвій Хренов, заступник міського голови.

Портрети були написані в рамках ІІ художнього пленеру «Мужність».

«Осінній художній пленер був розділений на два етапи – це пейзажі міста та портрети героїв АТО. У майбутньому така практика також буде діяти. Цього року житомирські художники написали 12 портретів. Щоразу під час Пленеру ми будемо створювати нові портрети учасників АТО», - розповіла заступник начальника управління культури Наталія Марчук.

Виставка діятиме до 18 грудня в Домі української культури, в подальшому буде представлена для огляду в навчальних закладах, військових частинах ті інших установах. По завершенню дії виставки роботи будуть передані родинам.

Як повідомляв Житомир.info, 6 грудня в День Збройних сил України у Житомирському військовому інституті презентували оновлену експозицію в музеї бойової слави, яка присвячена подіям на сході України.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЗСУ вшанування загиблих військові герої АТО виставка портрети 
Матеріали по темі