Влада

Селяни пікетують Житомирську ОДА з вимогою не заважати їм об’єднуватися в окрему громаду

13 February 2018, 11:38

Зо два десятки людей з саморобними плакатами зібралися під стінами Житомирської облдержадміністрації 13 лютого. Усі вони – жителі сіл Нова і Стара Чорториї, що у Любарському районі.

Кажуть, вийшли під ОДА, бо вважають, що влада області навмисно затягує процес об’єднання їхніх сіл в окрему територіальну громаду, бажаючи проти волі приєднати до Любара.

«Це питання розглядалося і на сесії Житомирської обласної ради. Було прийнято рішення, що ми будемо створювати об’єднану територіальну громаду. Але цей процес дуже сильно затягується, тому що нас усіма можливими і неможливими засобами змушують приєднатися до Любарської громади. Вигода в цьому є у багатьох. Зокрема, в агрохолдингів, які орендують в нас землю, розподіл коштів відповідно легше буде відбуватися. По закону ми можемо сміливо створити, бо в нас є більше 2800 людей, а для створення необхідно 2500. В нас є крупні підприємства, є технікум Новочорторийський, є земля, є інші відрахування. Права відмовити нам, якщо розібратися, немає. Але є оце затягування. Приїхали на прийомний день – нікого не можемо застати, зареєструвати заяви не можемо, бо також немає на місці особи, яка реєструє», – розповідає учасник пікету Богдан Шевчук.

Житель Нової Чорториї Микола Воронюк теж не сумнівається в тому, що процес навмисно затягується.

«В нас є два населених пункти – Нова і Стара Чорториї, і ще три села, то ми всі проти приєднання до Любара. Ми хочемо створити свою громаду, а їм невигідно. Хочуть самі керувати усім», – говорить мітингар.

За словами члена ініціативної групи жителів сіл Нова і Стара Чорториї Анатолія Вінника, всі документи для об’єднання готові.

«Люди вже не просять, вже вимагають. Цілий рік фактично просили. Я заніс сьогодні листа про добровільне об’єднання територіальних громад, щоби нам дали згідно з чинним законодавством і термінами обґрунтовану відповідь щодо об’єднання нашої територіальної громади. Тобто, ми пройшли всю процедуру об’єднання: провели опитування, схід села, є всі протоколи. Хотіли б отримати висновок, що наш проект рішення відповідає Конституції і Закону України. Було звернення, були підписи десь ста чоловік, сьогодні зареєстрували. Хотіли записатися на прийом до губернатора, але нікого не було», – зазначає Анатолій Вінник.

Поки мітингарі спілкуються з журналістами, до них виходить заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута і пропонує продовжити спілкування у його кабінеті.

«Я якраз з комісії вискочив, щоби ви не мерзли. Я пропоную, щоб чоловік п’ять-сім ініціативної групи піднятися до мене в кабінет і обговорити ваші питання, обмінятися думками», – сказав Лагута.

Люди готові боротися до кінця, адже іншого вибору у них просто немає.

«Якщо буде й надалі затягуватися процес, то акції наші будуть більш масовими. Зацікавленість людей в об’єднанні є досить велика. Ми бачимо, як розвиваються інші новостворені громади, але ми не хочемо йти по залишковому принципу. В нас вибір такий: якщо ми не створимо свою і не приєднаємося до Любарської ОТГ, то нас змусять туди приєднатися. І ми будемо завжди, як ті, що на краю села. Нам будуть завжди все по залишковому принципу давати і так далі. Тобто, вибору в нас, по суті, немає, ми повинні рухатися вперед і добитися свого», – додає Богдан Шевчук.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська область займає перше місце у загальному рейтингу щодо формування об’єднаних територіальних громад серед областей України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОТГ об’єднання громад Нова Чортория Стара Чотрория 
Матеріали по темі