Влада

За три місяці в Житомирській області під опіку влаштували 66 дітей та усиновили 22

30 березня 2018, 17:40

За три місяці 2018 року на Житомирщині під опіку влаштували 66 дітей, усиновили 22 дітей, ще 21 дитина виховується у трьох нових будинках сімейного типу та двох прийомних сім’ях.

Про це повідомила т.в.о. начальника служби у справах дітей Наталія Пилипчук 30 березня під час засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства при ОДА, – пише сайт Житомирської облдержадміністрації.

За її словами, протягом останніх років збільшується кількість дітей, які виховуються у різних формах сімейного виховання.

«Лише протягом І кварталу 2018 року в області усиновили 22 дитини, створили три дитячі будинки сімейного типу у м. Житомир та м. Новоград-Волинський та дві прийомні сім’ї, в які влаштували 21 дитину. Тоді як у минулому році створили 3 ДБСТ та 5 прийомних сімей, в які влаштували 57 дітей. Крім цього, до Ружинського району переїхав ДБСТ з Вінницької області, до Житомирського району – з Луганської», – зазначила Наталя Пилипчук.

Загалом на Житомирщині вже функціонує 40 дитячих будинків сімейного типу та 196 прийомних сімей, в яких виховується 638 дітей.

За словами Наталії Пилипчук, найпоширенішою формою сімейного виховання залишається піклування – під опіку у родини з початку року влаштували 66 дітей. У минулому році у цій формі сімейного виховання перебували 2165 дітей, що становить 71,78% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавленого батьківського піклування.

Т.в.о. начальника служби наголосила, що кількість дітей, які проживають в інтернатах, щороку зменшується.

«У минулому році до сімейних форм виховання із інтернатів влаштували 119 дітей, з яких усиновили 66 дітей, влаштовали під опіку, піклування – 8, у прийомні сім’ї та ДБСТ – 42 дитини, 3 дитини повернули в біологічну родину», - сказала Наталія Пилипчук.

Також однією із нових та альтернативних форм інтернатного виховання є патронатна родина. Така форма передбачає влаштування дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками, але при цьому не влаштовуються до інтернатів.

Нагадаємо, 15 лютого 2018 року до багатодітної родини працівника патрульної поліції Світлани Зіляк, яка сама виховує 9 дітей, завітали представники міської влади та привітали з новосіллям. Для патрульної та її рідних Житомирська мерія придбала будинок у Житомирі. А вже 6 березня представники житомирської влади завітали до родини Лук’янчуків, яка виховує шістьох хлопчиків, троє з яких – діти-сироти.

Як повідомляв Житомир.info, за один місяць 2018 року в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї в Житомирській області влаштували 15 дітей-сиріт, ще 6 дітей усиновили громадяни України.

Протягом 2017 року в Житомирській області усиновили 77 дітей, з яких 5 дітей із особливими потребами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА усиновлення діти  
Матеріали по темі