Здоров'я

За тиждень 23 жителя Житомирської області захворіли на кір, – епідеміолог

21 травня 2018, 16:01

Спалах кору в Україні триває. Щотижня збільшується кількість захворілих в Житомирській області. В порівнянні з іншими регіонами України в області відмічається середній рівень захворюваності.

Про це 21 травня повідомила завідувачка відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Тетяна Лутай.

«В області за останній тиждень (19 тиждень поточного року) на кір захворіло 23 особи, в тому числі 7 дітей та 16 дорослих. Нові випадки реєструвались в Попільнянському районі (7 випадків), місті Житомирі (4 випадки), Житомирському районі (3 випадки), Олевському районі (2 випадки). По 1 випадку захворювання зареєстровано в м. Бердичеві, Коростенському, Баранівському, Малинському, Чуднівському, Ружинському, Ємільчинському районах. Всього з початку року по області на кір захворіло 151 людина, з них 48 дітей та 103 дорослих. Частка дорослих в структурі захворюваності становить 68%. Найбільші рівні захворюваності відмічаються в місті Житомирі, Попільнянському, Коростенському, Малинському, Житомирському та Радомишльському районах. У переважній більшості захворілих були відсутні щеплення», - зазначила Тетяна Лутай.

За даними Центру громадського здоров’я, з початку року найбільше людей захворіли в Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській, Одеській та Чернівецькій областях. За останній тиждень найбільша кількість нових випадків зареєстрована у Вінницькій, Волинській, Київській, Львівській, Луганській, Рівненській, Чернігівській області, а також у м. Києві. Частка дорослих, які захворіли на кір, також зростає. З початку року на кір в Україні захворіли 15 261 людина – 6 243 дорослих і 9 018 дітей. За цей час від ускладнень кору померло восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська область отримала партію вакцин проти кору, паротити й краснухи. Батькам пропонують звертатись до закладів охорони здоров’я за місцем проживання для проведення планової вакцинації дітям.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Лутай кір лабораторний центр  
Матеріали по темі