Жителі Житомирської області активно долучаються до медичної реформи первинної ланки – вже підписали більше 359 тис. електронних декларацій з лікарями, що становить понад 29% населення області. Показник активності жителі області перевищує загальнодержавний, який становить близько 23%.
Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації, посилаючись на управління охорони здоров’я ОДА.
За даними управління, до Національної електронної системи охорони здоров’я «eHealth» вже приєднались 55 медичних закладів та 781 лікар. Станом на 22 червня жителі підписали 359 тис. 207 декларацій, а це – понад 29% населення області. Тоді як в Україні середній показник становить 23%.
З липня 7 закладів первинної медичної допомоги Житомирської області, які вже уклалаи договір із Національною службою здоров’я України, почнуть отримувати кошти за кожного пацієнта.
Сімейні лікарі, терапевти і педіатри мають чіткий перелік послуг, які вони надаватимуть, а держава оплачуватиме ці послуги відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів.
Проте жителі області, які зможуть і надалі отримати медичну допомогу у будь-якому закладі охорони здоров’я незалежно від того, чи підписали вони декларацію з лікарем, чи ще продовжують його шукати. Адже всі заклади продовжать отримувати бюджетне фінансування.
До кінця 2018 року медзаклади, що уклали угоди з НСЗУ, отримуватимуть кошти за двома механізмами. За базовим тарифом 370 грн на людину на рік із застосуванням вікових коефіцієнтів — за пацієнтів, які підписали декларації. Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. Заклади охорони здоров'я, які лише готуються підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції. «Тобто через прямі виплати чи механізм медичної субвенції держава продовжує оплачувати медичне обслуговування кожного українця», - акцентують в ОДА.
«Ваш дільничний терапевт може попросити вас обрати його і підписати декларацію з ним, щоб продовжити вас обслуговувати. Але рішення, кому довірити своє здоров’я, залишається за вами», - наголошують в облдержадміністрації.
Житомирська область входить до п’ятірки лідерів у впровадження медичної реформи, яка триває майже 6 місяців на первинній ланці медицини.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі станом на 15 червня 2018 року підписано 98 584 декларацій з лікарями первинної ланки надання медичної допомоги.
Нагадаємо, що з 1 квітня розпочалася приписна кампанія з укладання договорів з лікарями. Житомиряни можуть обрати лікаря на новоствореному сайті КП «Центр первинної медико-саніторної допомоги». Про підписання угод лікарі розповідали у програмі «Тема дня».