Суспільство

Благодійний фонд, засновниця якого отримала підозру за переправляння чоловіків за кордон, був зареєстрований у Житомирі два роки тому

23 January 2025, 12:10

Благодійний фонд, засновниці якого нещодавно повідомили про підозру в учинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) КК України, має назву благодійна організація «Благодійний фонд "Шлях від серця до серця"».

Про це Житомир.info стало відомо з власних джерел.

Благодійний фонд «Шлях від серця до серця» був зареєстрований у Житомирі 26 грудня 2022 року, засновницею є Півовар-Сорока Олена Олександрівна, директором – Куліш Нікіта Юрійович.

Зокрема, Корольовський районний суд ухвалою від 20 січня 2025 року дозволив накласти арешт на майно, вилучене під час обшуків 10 січня: мобільний телефон «Iphone 13 Pro», печатку БО «БФ» Шлях від серця до серця».

Кримінальне провадження, у якому однією з обвинувачених стала Олена Півовар-Сорока, було відкрите 14 березня 2024 року, трьом фігурантам справи оголосили підозри 29 жовтня 2024 року, засновниці фонду – у січні 2025 року.

Нижче – скриншот з ухвали суду про арешт майна:

Ухвалою Корольовського районного суду від 14 січня 2025 року підозрюваній обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту (з 22:00 до 6:00) до 28 лютого 2025 року. Слідчий просив про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави, але слідчий суддя встановив, що підозрювана не може внести заставу навіть у мінімальному розмірі (60 тис. 560 грн), бо її джерело доходів – надання послуг з косметології приблизно на 16 тис. грн в місяць, також на її утриманні неповнолітня дитина.

Нижче – скриншоти з ухвали суду про обрання запобіжного заходу:

Зауважимо, що про інших підозрюваних у цій справі про незаконне переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон правоохоронці інформували на початку листопада 2024 року: троє житомирян, віком 35, 32 та 25 років, зустрічалися з «клієнтами» та надавали інструкції для перетину кордону поза пунктами пропуску. Зокрема, в Закарпатській або Чернівецькій областях чоловіки мали зупинитися в заздалегідь домовлених готелях. Звідти їх забирали для подальшого переправлення за межі країни.

Нагадаємо, 21 січня 2025 року правоохоронці інформували про викриття організаторки схеми незаконного переправлення осіб через кордон: за даними слідства, у жовтні-грудні 2024 року житомирянка, засновниця місцевої благодійної організації, розробила схему з незаконного переправлення через державний кордон України військовозобов’язаних, вартість послуг становила 7 тис. доларів. В обласному управлінні СБУ також зазначали, що фігурантка «втемну» використовувала свого сина, який є директором цього фонду і офіційним підписантом організації: жінка пропонувала потенційним ухилянтам спершу офіційно «працевлаштувати» їх у благодійну організацію, згодом – гарантувала безпроблемний виїзд до Європейського Союзу як водія, що перевозить гуманітарну допомогу.

Як повідомляв Житомир.info, 14 липня 2022 року голові житомирського БФ «Роби добро, даруй надію» Артуру Волинцю оголосили підозру за ч. 3 ст. 332 КК України (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України): за даними слідства, на початку червня голова фонду, знаючи про бажання 36-річного житомирянина будь-що залишити межі України, допоміг йому у реалізації намірів за винагороду у 1000 доларів, включивши чоловіка до списку водіїв благодійної організації, які вирушили за гуманітарною допомогою за кордон. Чергове засідання у справі має відбутися 3 березня 2025 року.

На початку жовтня 2023 року правоохоронці повідомили про викриття у Житомирі голови благодійного фонду у сприянні виїзду військовозобов’язаних за кордон: 29 вересня 2023 року голові житомирської благодійної організації «Благодійний фонд «Банк Добра» Наталії Горкуші оголосили про підозру за ч.3 ст.369-2 (Зловживання впливом) та за ч.3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Чергове судове засідання у справі заплановане на 14 березня 2025 року.

На початку травня 2024 року керівнику благодійного фонду «Ангели добра України» Дмитру Нужді оголосили підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон (ч. 3 ст. 332 КК України), вироком Богунського районного суду м. Житомира від 1 липня 2024 року йому призначили покарання за угодою про визнання винуватості – 5 років тюрми з іспитовим строком.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: фонд БФ запобіжний захід ухилянт кордон військовозобов’язаний  
Матеріали по темі