Нещодавно в Департаменті містобудування і земельних відносин Житомирської міськради було підведено підсумки всеукраїнського архітектурного бліц-конкурс на кращу пропозицію щодо дизайну внутрішнього простору будівлі Водонапірної вежі та розвитку прилеглої території. Результати конкурсу було представлено на «Майстерні міста Житомир 2018».
Про це інформує сайт Житомирської міської ради.
За результатами голосування членів журі та з врахуванням думки громадськості маємо наступні результати:
Проектна пропозиція 921VZH – Iмісце
Авторський колектив: Павлюк Ганна, Кучабський Костянтин, Сах Роман, Васюков Євген, Дулько Євгенія, Воронова Валерія;
Проектна пропозиція GGKHM4 —IIмісце
Авторський колектив: Герез — Гладка Юлія, Хмура Дмитро, Мальований Микола, Герез Петро, Герез Валерій;
Проектна пропозиція 47XC91 - IIIмісце
Авторський колектив: Лятюк Ігор, Клочко Максим, Бондаренко Богдан, Бондаренко Костянтин.
Переможців Конкурсу нагородять цінними призами.
«Варто зазначити, що обраний демонстраційний проект є результатом багатоетапного відбору. Спочатку з загального списку проектів було відібрано три проекти, що відповідали цілям Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року, а також отримали найвищий бал у рейтинговій системі. Вибір демонстраційного проекту був організований, як загальноміський захід у вересні 2017 року, під час якого 2 862 житомирян та гостей міста проголосували за запропоновані проекти», - йдеться у повідомленні.
За проект «Водонапірна вежа» проголосувало 45,4 % громадян.
«Переможний проект, (попередньо до його обрання до списку запропонованих до голосування демонстраційних проектів), був об'єктом дослідження по програмі безперервного навчання зі спільним Сертифікатом поглибленого навчання Школи CANactions, в рамках якого були зроблені перші міркування щодо інтегрованої концепції нового використання Водонапірної вежі. Результати були представлені громадськості в травні 2017 року. Близько 1000 мешканців та зацікавлених людей відгукнулися на заклик до участі, обговорили можливі варіанти нового використання будівлі та визначили найважливіший зміст можливого майбутнього використання вежі. Обрані ідеї по відновленню Водонапірної Вежі будуть враховані на наступному етапі розробки проектно-кошторисної документації. Нагадаємо, що демонстраційний проект по відновленню Вежі реалізовується у співфінансуванні Житомирської міської ради та Німецької урядової компанії (GIZ, GmbH) в межах проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», - зазначається на сайті міськради.
Нагадаємо, 2 червня на своїй сторінці у Facebook головний архітектор Житомира Юрій Безбородов написав про те, що вже відібрали проектні пропозиції внутрішнього простору водонапірної вежі та прилеглої території. Проекти планували представити на «Майстерні міста».
Як повідомляв Житомир.info, в лютому 2018 року виконком одноголосно підтримав проведення закритого конкурсу з реконструкції дизайну внутрішнього простору будівлі житомирської водонапірної вежі та розвитку прилеглої території. У вересні 2017 року жителі міста мали можливість обрати один із трьох проектів для облаштування громадського простору у місті в рамках програми «Інтегрований розвиток міст в Україні»: більшість підтримала створення культурно-туристичного центру в історичній будівлі колишньої водонапірної вежі на вул. Пушкінська, 24. Директор департаменту економічного розвитку Микола Костриця розповідав, що німецька урядова компанія GIZ зобов’язується дати на реалізацію проекту 50 тис. євро, а Житомирська міська рада зобов’язується виділити з міського бюджету не менше 51 тис. євро.
Також головний архітектор Житомира розповідав, як перетворення водонапірної вежі торкнеться роботи прилеглих кафе.