В Україну з російської неволі повернули 25 важкопоранених полонених.
Про це 15 січня повідомляє Президент України Володимир Зеленський.
«Повернення своїх людей додому – те, над чим Україна постійно працює. І ми не зупинимось, поки не повернемо всіх наших. Сьогодні додому, в Україну, повертаються ще 25 наших людей. Це наші військові і цивільні. Серед них захисники Маріуполя й «Азовсталі», а також нашої Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. Хлопці мають важкі поранення та хвороби. Кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу. Дякую команді, яка шукає наших людей та організовує цю важливу роботу. Дякуємо Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння, щоб сьогоднішня подія стала можливою», - йдеться в повідомленні.
Зауважимо, як повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, ця довгоочікувана і надзвичайно важлива подія стала можливою завдяки наполегливій роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, українських перемовників та підтримці міжнародних партнерів ОАЕ
«Додому повернулися тяжкопоранені і тяжкохворі Захисники, які довгий час провели в неволі. Серед повернутих є також цивільний. Його окупанти захопили на Київщині та незаконно утримували. Далі у пріоритеті — надання повернутим необхідний спектр медичної допомоги, виконання операцій та реабілітація. Наголошу, що ми пам’ятаємо про всіх, хто досі залишається в полоні, і продовжуватимемо робити все для їхнього повернення», - зазначає Дмитро Лубінець.
Зазначимо, як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, українських полонених вдалось повернути в Україну внаслідок взаємної репатріації.
«Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених. Усі репатрійовані військовослужбовці – солдати, матроси та сержанти. Вони боронили Харківський, Запорізький, Донецький напрямки, місто Маріуполь, зокрема Азовсталь. Серед повернутих є також цивільний, захоплений на Київщині та незаконно утримуваний росіянами.Додому повертаються та отримають належне лікування та реабілітацію представники Нацгвардії, ЗСУ (в тому числі ТрО), Військово-морських сил, Державної прикордонної служби України. Також ми змогли забрати поранених українських військовослужбовців з Курщини», - інформує Координаційний штаб.
Наймолодшому звільненому – 24 роки. Найстаршому – шістдесят. Ці люди багато пережили без належної медичної допомоги та з негуманним ставленням у ворожій неволі.
Поранені мають зокрема втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб - туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям.
Нагадаємо, 30 грудня з російського полону в Україну повернули 189 полонених: захисники «Азовсталі» та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту; солдати, сержанти, офіцери; нацгвардійці, у тому числі «азовці», прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-Морських та Збройних Сил.
Як повідомляв Житомир.info, 18 жовтня 2024 року з російського полону повернули ще 95 військовослужбовців, серед звільнених 69 солдатів та сержантів та 26 офіцерів.Під час цього обміну повернули захисника з Житомирської області, який понад два роки був у російській неволі.