У зв’язку з неодноразовим зверненням громадян на жахливий стан громадських вбиралень у цьому році управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради буде встановлено модульний туалет на території гідропарку.
Про це йдеться у відповіді заступників Житомирського міського голови Світлани Ольшанської та Сергія Кондратюка на петицію «Створення мережі громадських вбиралень по всьому місту».
На сайті електронних петицій Житомирської мерії є звернення, яке було стовідсотково підтримано і набрало більше 250 голосів.
Петиція Олександра Казакова була опублікована на сайті Житомирської міськради 28 березня 2018 року, і увечері 11 червня отримала необхідну кількість голосів.
«У будь-якому європейському цивілізованому місті існує платна мережу громадських туалетів з усіма зручностями (стаціонарними або мобільними). У нас в місті на даний момент їх можна порахувати на пальцях однієї руки. Те, що знаходиться в парку і гідропарку за сьогоднішніми мірками взагалі туалетом складно назвати», - йдеться у тексті петиції.
«Розглянувши Ваше звернення щодо неналежного стану вбиральні на території КП «Парк» Житомирської міської ради, на підставі відповіді адміністрації комунального підприємства, повідомляємо, що у зв’язку з неодноразовим зверненням громадян на жахливий стан громадських вбиралень у цьому році управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради буде встановлено модульний туалет на території гідропарку», - відповіла Світлана Ольшанська.
«Розглянувши Вашу електронну петицію стосовно створення у місті Житомирі мережі громадських вбиралень, повідомляємо наступне. З метою дотримання санітарних норм та правил утримання міських територій, а також для запобігання випадків справляння громадянами власних фізіологічних потреб у непередбачених місцях, на даний час, силами КП «ЖВПАР» Житомирської міської ради на території міста встановлено 7-м біотуалетів, а саме: 3 одиниці на майдані ім. С.П. Корольова, 2 одиниці по вул. Бориса Лятошинського та 2 одиниці на розі вул. Фещенка-Чопівського та Старий Бульвар. Разом з тим, на балансі КП «Автотранспортне підприємство 0628» Житомирської міської ради знаходиться громадський туалет по вул. Перемоги, 14 (сквер), який на даний час перебуває в оренді у Спасо-Преображенського кафедрального собору. На балансі інших комунальних підприємств громадських вбиралень немає, окрім вбиралень, розташованих на територіях кладовищ міста (Корбутівське, Польське, Російсько-Вільське цивільне, Смолянське, військове). Програмою благоустрою та розвитку комунального господарства міста Житомира на 2016-2018 роки КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Житомирської міської ради передбачено 990,0 тис. грн. на придбання та розміщення туалетів громадського користування, в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації та встановлення їх по вул. Великій Бердичівській, 31 - ріг вул. Івана Кочерги, вул. Бориса Лятошинського, 13, та бульвару Новому, 2-4», - зазначає у відповіді на петицію Сергій Кондратюк.
Нагадаємо, у червні 2017 року в дирекції КП «Парк» зазначали, що у місті не планується будівництво нової громадської вбиральні з причини відсутності фінансування.
Як повідомляв Житомир.info, в червні 2016 року компанія Geberit разом з Міжнародною інтердисциплінарною школою з урбаністики СANactions визначила переможців всеукраїнського конкурсу з розробки концепції сталого громадського вуличного туалету, яка буде реалізована в гідропарку міста Житомир. Перше місце і 30 тисяч гривень на реалізацію проекту дісталися співавторам Додонову Артему та Стрижевській Анастасії.
навесні 2015-го дирекція парку обіцяла закупити за 1 млн грн три металевих «антивандальних» туалети з кабінками для людей з особливими потребами. 1 червня 2017 Житомирська мерія прозвітувала про офіційне відкриття купального сезону в гідропарку: розповіла про питну воду і кабінки для перевдягання, однак зовсім не обмовилася про душові кабінки на пляжах чи обіцяні туалети.
Як виглядав житомирський гідропарк за тиждень до цьогорічного купального сезону, дивіться тут.