Суспільство

У Житомирській області розпочинається сезон полювання на пернату дичину

7 August 2018, 09:23

У Житомирській області 11 серпня розпочнеться сезон полювання на пернату дичину.

Про це у Facebook повідомила Державна екологічна інспекція у Житомирській області.

«З 16 години 11 серпня на Житомирщині розпочнеться довгоочікуваний сезон полювання на пернату дичину, саме:
- на качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів (крохалів), черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарки білощокої та червоноволої), лиску, норця великого, куликів (крім кулика-сороки, бранця великого (дупеля), ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, пору чайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців), гусок (сіру, білолобу велику, гуменника) на голубів (крім голубів – синяка), вальдшнепа, перепілку», - зазначають в екоінспекції.

Днями полювання є субота та неділя.
Згідно ст. 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливці мають право полювати з наступними документами:
- посвідчення мисливця;
- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень права полювання з відміткою про сплату державного мита;
- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл);
- відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
- паспорт на собак мисливських порід.

Вище перераховані документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, а також транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль.

В минулому році підписано наказ про введення нових такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України). Такий розрахунок пояснюється тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин.

Окрім того, для збільшення пропускної спроможності мисливських угідь обласної організації УТМР прийняті такі норми відстрілу пернатої дичини мисливцем за день полювання:
- качки – 3 шт; ниркові – 1 шт.; гуси – 1 шт.; лиски – 3 шт.;
перепілку – 10 шт.; кулики – 5 шт.; голуби – 5 шт.

Наразі, за незаконне добування або знищення птахів нараховуватимуться такі збитки:
- гуси, куріпка сіра – 2 тис. грн.
- голуби, качки, кулики, лиска, перепілка – 1 тис. грн.

Зокрема, збільшено такси у 5 разів за кожне знищене чи пошкоджене штучне гніздо птахів.

Також екологи зазначають, що крім відшкодування збитків за браконьєрство передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил полювання у вигляді штрафу: на громадян від 102 грн. до 1020 грн., на посадових осіб від 510 грн. до 1530 грн.

«Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області здійснюватимуться заходи по виявленню браконьєрів по всій території Житомирської області. Шановні громадяни, в разі виявлення фактів браконьєрства, прохання повідомляти на телефони «Гарячої лінії» за номерами: 067-410-27-88 та (0412) 46-49-54», - закликають екологи.

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2017 року лісівники пеклися, що цьогорічний сезон полювання може не розпочатися через не затверджені вищою владою норми добування диких тварин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мисливець полювання  
Матеріали по темі