Здоров'я

У Житомирській обласній лікарні запрацювало нове відділення гемодіалізу, послуги пацієнтам надають безкоштовно

7 серпня 2018, 10:40

Відсьогодні жителі Житомирської області, які хворіють на ниркову недостатність, можуть отримувати якісні медичні послуги у новому відділенні гемодіалізу – вже прийняли 10 пацієнтів.

Про це розповів 7 серпня головний лікар Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського Богдан Леськів.

«Відділення відкрилося для пацієнтів сьогодні. Вже о 8.30 ранку почали проводити процедуру гемодіалізу 10 пацієнтам. Наразі відділення працює в одну зміну, так би мовити, у тестовому режимі, щоб налагодити роботу», – сказав Богдан Леськів.

Також він додав, що через тиждень-два відділення розпочне працювати у 2 зміни, а за потреби – у 3.

За словами голови ОДА Ігоря Гундича, лікування пацієнтів, які хворіють на ниркову недостатність, є повністю безкоштовним: «У державному бюджеті щороку передбачаються кошти на гемодіаліз – це не менше 30 млн грн на Житомирську область. За рахунок цих коштів і надається безкоштовна процедура жителям».

Нагадаємо, 24 липня 2018 року в Житомирі в приміщенні обласного стоматоб’єднання відкрили нове відділення гемодіалізу. На його відкриття з обласного та міського бюджетів пішло 3 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, в березні 2018 року голова обласної ради Володимир Ширма оглядав приміщення стоматполіклініки на вул.Грушевського, 33а, де згодом буде розміщуватись відділення гемодіалізу обласної клінічної лікарні для прийому пацієнтів з Житомира та найближчих населених пунктів. На ремонтні роботи передбачалося виділити з обласного та міського бюджетів 2,3 млн грн, голова облради ставив перед будівельниками вимогу завершити ремонті роботи до 1 червня.

На брифінгу 19 грудня 2017 року в.о. директора департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук заявила, що влада Житомира виділяє з міського бюджету 1 млн грн на створення відділення гемодіалізу в приміщенні обласної стоматологічної поліклініки. В січні 2018 року на нараді у голови обласної ради Володимира Ширми обговорювалось питання використання порожніх приміщень, які перебувають на балансі КУ «Житомирське обласне стоматологічне медичне об’єднання» Житомирської обласної ради: було рекомендовано підготувати документи для надання в оренду майже 300 кв.м обласній клінічній лікарні для розміщення там відділення гемодіалізу, в якому матимуть змогу проходити процедури жителі обласного центру.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гемодіаліз відділення ОДА  
Матеріали по темі