Економіка

Результати ревізій житомирських аудиторів: 17 млн грн відшкодованих втрат та 72 притягнутих до відповідальності посадовці

25 жовтня 2018, 11:21

За результатами проведених фахівцями управління північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області ревізій впродовж січня-вересня поточного року виявлено втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 23,02 млн гривень.

Про це 25 жовтня поінформувала прес-служба управління північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.

«Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 17,3 млн грн. Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів 5,2 млн гривень. Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 121,8 млн грн, а також збитків на суму 1,7 млн грн. За їх результатами надано 136 пропозицій, 90 з них виконано об’єктами контролю. Забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, на суму майже 5 млн гривень», - йдеться у повідомленні.

За інформацією аудиторів, до установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 54 фінансові санкції у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

«Правоохоронним органам передано матеріали 29 ревізій та 3 аудиторські звіти, за результатами розгляду яких розпочато 18 досудових розслідувань та вручено 14 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. За порушення законодавства 72 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 18 – до дисциплінарної та матеріальної. Трьох осіб звільнено з посад. Крім того, житомирські аудитори ініціювали вісім позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури. Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму понад 33 млн грн», - зазначили житомирські аудитори.

Нагадаємо, фахівці управління північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області провели ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Чуднівської РДА за період з 01.01.2015 по 31.05.2018 і виявили фінансові порушення, що призвели до втрат, на суму 562,2 тис. грн.

Як повідомляє Житомир.info, відшкодування втрат на суму понад 15 млн грн забезпечили державні аудитори Житомирщини протягом семи місяців 2018 року.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: аудитори перевірка ревізія  
Матеріали по темі