Влада

Заступник мера відповіла на петиції щодо релігійних уроків у школах Житомира

6 листопада 2018, 16:06

Після сесії обласної ради 12 вересня 2018 року, коли депутати підтримали проект рішення депутата, керівника фракції ВО «Свобода» Сидора Кізіна щодо запровадження в школах уроків «Християнської етики», житомиряни на сайті міської ради опублікували дві релігійні петиції.

Петиція Сергія Зав’язуна «Впровадження викладання предмету «Основи християнської етики» була опублікована на сайті мерії 21 вересня 2018 року і вже 5 жовтня набрала необхідну кількість голосів.

«…На підставі статей 43, 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», звертаємось до депутатів м. Житомира прийняти рішення:

- Запровадити викладання предмету «Основи християнської етики» у навчальних закладах усіх рівнів акредитації у м.Житомир, як обов’язкового, у обсязі 1 година на тиждень.

- Формувати християнський світогляд при викладанні предметів природничого спрямування.

- Направити звернення депутатів м. Житомира про запровадження світоглядного предмету «Основи християнської етики», як обов’язкового у навчальних закладах усіх рівнів акредитації, до Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки України.

- Створити певні інформаційні площадки із залученням фахівців для роз’яснення та дискусії по вищезазначеним питанням. Вивчити наявний досвід викладання предмету «Основи християнської етики» у інших областях та містах України», - йдеться у тексті петиції.

Заступник міського голови Вікторія Краснопір у відповіді на петицію зазначила, що викладання християнської етики у закладах освіти відбувається лише за умови письмової згоди батьків.

«У 2018-2019 н.р. предмети духовно-морального спрямування: «Християнська етика», «Основи християнської етики» «Християнська етика в українській культурі» викладаються у 18 закладах загальної середньої освіти м. Житомира: ЗОШ № 1, 5, 6, 7, 8, 19, 21, 22, 23, 25, 27, 28, 30, 32, 33, НВК № 65, приватних школах «Сяйво» та «Всесвіт». Усі 23 педагоги християнської етики пройшли курси підвищення кваліфікації. Вивчають предмет 858 учнів 2-4 класів та 619 учнів 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. Викладання християнської етики у закладах загальної середньої освіти відбувається лише за умови письмової згоди батьків та наявності підготовленого вчителя. З метою посилення уваги до духовно-морального виховання підростаючого покоління, впровадження нових ідей, форм і методів, програм і курсів у практику роботи закладів загальної середньої, дошкільної освіти доцільно здійснити моніторинг запитів батьків м. Житомира щодо введення даних предметів у закладах загальної середньої та дошкільної освіти м. Житомира у 2019 році», - йдеться у відповіді на петицію.

Ще одна петиція, але вже проти будь-яких запроваджень у навчальному процесі релігійних уроків, Дмитра Громика була опублікована на сайті мерії 14 вересня 2018 року і 28 вересня набрала більше 250 голосів.

«Деякі політичні партії, намагаються від імені громади, впровадити вивчення релігійне виховання у школах міста. Оскільки діти і так мають велике навантаження у школах, і в Конституції чітко і ясно написано, що церква відокремлена від держави, прошу підтримати петицію про заборону внесення предметів релігійного спрямування у навчальний процес у школах, а також заборонити Житомирській облраді чи іншим державним органам міста вносити такі пропозиції до Міносвіта чи Верховної Ради від імені громади. Для формування світогляду дітей на релігію, є інші спеціалізовані установи (церкви, тощо), до того ж не слід забувати що оплата праці вчителів у будь-якому разі іде з податків виборців і використання їх у інших напрямках (наприклад на ті самі ремонти у класах чи харчування дітей у школах) є більш доцільним ніж вивчання будь-яких «релігійних етик» у школах», - зазначається у петиції.

«…Курс «Основи християнської етики» є дисципліною світоглядного спрямування, викладання якої сприяє умінню школярів керуватися у своїй поведінці моральними нормами та цінностями християнства, виявляти дружелюбність один до одного, ввічливість, повагу до батьків, любов до ближніх, толерантність і милосердя, розрізняти моральність і аморальність, дотримуватися етичних норм у щоденному житті, здійснювати вибір у складних життєвих ситуаціях, дізнаватися про духовне коріння української нації. Програма об’єднує вчення православних, католиків, протестантів та повністю підтримана трьома гілками християнства… У 2018-2019 н.р. предмети духовно-морального спрямування: «Християнська етика», «Основи християнської етики» «Християнська етика в українській культурі» викладають у 18 ЗЗСО… Християнська етика, як курс за вибором або факультатив, викладається за письмовою згодою батьків», - відповіла на іншу петицію заступник мера Вікторія Краснопір.

Нагадаємо, 12 вересне 2018 року Житомирська облрада проголосувала за направлення до Верховної Ради та Міністерства освіти і науки звернення щодо запровадження викладання релігійних предметів у всіх навчальних закладах.

Депутат Житомирської обласної ради Сидір Кізін під час позачергової сесії 12 вересня заявив, що Рада церков Житомирщини підтримала впровадження уроків «Християнської етики» в школах.

Як повідомляє Житомир.info, в квітні цього року Львівська міська рада за ініціативи депутатів від ВО «Свобода» проголосувала за звернення до міністра освіти і науки щодо запровадження в усіх навчальних закладах обов’язкового предмету «Християнська етика».

У статті 35 Конституції України зазанчено: «Церква i релiгiйнi органiзацiї в Українi вiдокремленi вiд держави, а школа - вiд церкви. Жодна релiгiя не може бути визнана державою як обов'язкова».

У вересні 2011 року тоді ще депутат Житомирської обласної ради від «Фронту Змін» Геннадій Зубко заявляв про необхідність впровадження факультативного курсу з християнської етики у всіх навчальних закладах Житомира, тому що «християнська етика – це основа для об’єднання і створення перспективи розвитку держави».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Краснопір петиція релігія уроки  
Матеріали по темі