Суспільство

​За два роки в Житомирській області 33 засуджених ухилялись від тюрми, 18 з них навіть не шукали

14 листопада 2018, 14:26

Протягом 2017-2018 років із 351 вироку суду щодо позбавленням волі засуджених 33 вироки залишились без виконання. Стосовно 18 засуджених, які ухилялись від відбування кримінального покарання, не були заведені оперативно-розшукові справи категорії «Розшук».

Про це повідомили в прес-службі прокуратури Житомирської області.

Прокуратурою Житомирської області вивчено стан виконання вироків суду щодо осіб, засуджених до покарання у виді арешту та позбавлення волі, які на момент набрання вироками чинності не перебували під вартою, та встановлено порушення.

«Зокрема установлено, що із 351 вироку (винесено протягом 2017- 2018 років) стосовно такої ж кількості засуджених, залишилися невиконаними 33 вироки суду щодо 33 засуджених, з яких 14 вироків щодо 14 осіб винесено минулого року», - повідомив начальник відділу прокуратури області Сергій Костюк.

«Під час перевірки установлено, що у порушення вимог законодавства, працівники поліції територіальних підрозділів ГУНП України в області в 10-денний строк з дня надходження розпоряджень суду не виконали зазначені вироки суду та, усупереч вимогам ч. 4 ст. 535 Кримінального процесуального кодексу України, про причини їх невиконання суд не повідомили», - уточнив Сергій Костюк.

Керівник відділу прокуратури області додав, що крім того, усупереч вимогам абзацу 4 п. 1 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», працівниками Коростенського, Коростишівського відділів поліції, Малинського, Радомишльського та Черняхівського відділень поліції Коростишівського ВП ГУНП України в області стосовно 18 засуджених, які ухиляються від відбування кримінального покарання, оперативно-розшукові справи категорії «Розшук» не були заведені. А розпочато такі справи лише після втручання органів прокуратури.

«Усього протягом 2017 – 2018 років органами прокуратури області на зазначені порушення вимог законодавства внесено 16 документів реагування, з яких 7 під час виконання завдання, у тому числі одну вказівку - з оперативно-розшукової справи. Також, за втручанням органів прокуратури області 16 засуджених осіб направлено до місць позбавлення волі для відбування покарання, з яких 4 поточного року», - додав Сергій Костюк.

В прокуратурі додають, що питання своєчасного виконання вироків суду перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури області.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці липня 2018 року житомирська поліція розшукувала 19-річного засудженого, який втік з діагностичного центру через вікно туалету.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: засуджений вирок позбавлення волі тюрма розшук арешт  
Матеріали по темі