Уряд 14 листопада схвалив забезпечення працівників системи Міністерства внутрішніх справ житлом у лізинг.
Про це повідомляє прес-служба МВС.
«На розгляд Уряду МВС внесло проект постанови про перерозподіл коштів, передбачених для Міністерства на 2018 рік, аби вже цього року 2 мільярди гривень були направлені на реалізацію лізингового проекту на придбання житла для працівників», - йдеться у повідомленні.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що МВС пропонує нову програму фінансового лізингу, аби рятувальники та поліцейські мали змогу придбати власне житло на вигідних умовах.
«Розподіл платежу виглядатиме наступним чином: за рахунок держави будуть компенсовані витрати з обслуговування договору-лізингу (100%) та частина лізингових платежів (до 40 %). Сума компенсації буде залежати від стажу роботи та складу родини», - наголосив міністр.
Він уточнив, що маючи вислугу: від 5 до 10 років – щомісячний платіж зменшується на 10%; від 10 до 15 років – на 20%; від 15 років – на 30%. Окрім цього, за наявності дітей платіж зменшується ще на 5% за кожну дитину.
Арсен Аваков зазначив, що для участі у програмі необхідно декілька умов: вислуга не менше 2 років (окрім учасників бойових дій); не менше 5 років до виходу на пенсію; співробітник має перебувати на квартирному обліку; строк лізингу не більше 20 років. Також є опція дострокового погашення. Окремо Міністр наголосив, що сума щомісячної виплати не буде перевищувати 25% від грошового забезпечення.
«Практично новий план від МВС виглядатиме наступним чином, молода родина з 3-х осіб: 27-річний чоловік-поліцейський з вислугою 7 років, його дружина та 3-річна дитина беруть 2-кімнатну квартиру в одному із обласних центрів. Поліцейському вже компенсовано 10% платежу за стаж служби плюс 5% за дитину. Таким чином, орієнтовний щомісячний платіж за житло буде у рамках близько 2000 гривень», - інформує МВС.
Арсен Аваков наголосив, що якщо поліцейський чи рятувальник отримає поранення під час виконання завдань, МВС візьме виплати за квартиру на себе. Якщо людина звільниться до того моменту, як виплатить суму лізингу, вона повинна буде компенсувати гроші, які залишилося доплатити.
Як повідомляв Житомир.info, з 28 листопада 2017 року в Житомирській області почали формувати чергу з громадян, які хочуть взяти участь у програмі «Доступне житло». В жовтні 2018 року Уряд вніс зміни в програми «Доступне житло» і «Молодіжне кредитування». Програму «Тема дня» про те, хто має право отримувати пільговий молодіжний кредит на житло, дивіться тут