Завдяки налагодженій співпраці обласної військової адміністрації з благодійними фондами у 2024 році передано для виконання поставлених завдань військовослужбовцями Збройних сил України 48 позашляховиків та мікроавтобусів, 158 FPV-дронів, батарей до них, систем скидання боєприпасів та приладів нічного бачення, 18 засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Про це 9 січня 2025 року повідомила пресслужба Житомирської обласної військової адміністрації.
«Це стало можливим завдяки співпраці з такими організаціями, як БФ «Розвиток Древлянщини», ВГО «Українська Служба Порятунку», БО «Благодійний фонд «Справжні українці», МБФ «Відкрите серце», обласним БФ «Хлібний дім», БО «Благодійний фонд «Гуманітарний хаб «Житомир», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що завдяки співпраці з благодійними організаціями минулого року надано гуманітарної допомоги закладам соціальної сфери на загальну суму 16,4 млн грн.
Ми вирішили подивитися, кому належать, де та коли зареєстровані фонди, з якими активно співпрацює ОВА.
Зареєстрований в січні 2015 року в м.Коростень, співзасновники: Бурковська Ганна Миколаївна (Коростень), Яблонський Павло Євгенійович (Коростень), Присяжний-Жилко Віталій Петрович (Могилів-Подільський Вінницької області). Також раніше серед співзасновників фонду був Можар Анатолій Васильович – депутат Коростенської районної ради від партії «Слуга народу», директор ПП «Укрпалетсистем», яке входить до групи «ЮПіДжі» («UPG») Володимира Петренка. В декларації за 2023 рік Можар вказував, що входить до керівних органів благодійний фонд «Розвиток Древлянщини». За інформацією аналітичного порталу Youcontrol, благодійний фонд подавав фінансову звітність лише у 2022 році: доходи становили 303 тис. 500 грн, активи та зобов’язання – 39 тис. грн.
Співзасновниця фонду, пенсіонерка Галина Бурковська в листопаді 2024 року отримала разову грошову допомогу в розмірі 10 тис. грн від депутата Житомирської обласної ради, співзасновника фонду Павла Яблонського (фракція «Європейська Солідарність»). За 2023 рік доходи Яблонського від підприємницької діяльності становили 5 млн 070 тис. 947 грн.
ВГО «Українська Служба Порятунку»
Зареєстрована у вересні 2004 року в Києві, керівником є киянин Диба Павло Іванович. В статті, опублікованій у 2010 році на одному з сайтів, генерал-полковника у відставці Павла Дибу називали засновником української рятувальної служби, прототипу американської «911».
Зауважимо, що БФ «Розвиток Древлянщини» та ВГО «Українська Служба Порятунку» зараз пов’язані між собою і минулого року спільно передавали допомогу військовим (див. скриншоти нижче).
БО «Благодійний фонд «Справжні українці»
Зареєстрований в березні 2022 року у Житомирі, співзасновники: п’ятеро житомирян – Шевчук Дмитро Михайлович, Грищук Ольга Сергіївна, Старунський Владислав Васильович, Шлєнєв Тимофій Владиславович, Чорний Сергій Андрійович та Старунська Альона Владиславівна з Києва. Фонд має власний сайт з розділом «Звітність», але там лише загальні цифри і картинки. За інформацією аналітичного порталу Youcontrol, доходи благодійного фонду у 2022 році становили 2 млн 602 тис. грн, у 2023 році – 14 млн 567 тис. грн (див.скриншот).
Зареєстрований у листопаді 1998 року в Житомирі, має Житомирську та Коростенську філії, основний вид діяльності – інші види освіти, з червня 2023 року МБФ очолює Пашкевич Олена Федорівна. У селі Зарічани розміщений християнський дитячий заклад «Благодать», який розрахований на 200 місць, також фонд має дитячий заклад «Відкрите серце» на 150 місць в селі Озадівка Бердичівського району. Найбільші доходи за останні п’ять років були у фонду в 2022 році – 66 млн 160 тис. грн (див.скриншот з Youcontrol).
Нагадаємо, в липні 2023 року Житомирський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури та визнав протиправним і скасував рішення Станишівської сільської ради про надання МБФ «Відкрите серце» дозволу на відведення 2,5 га землі під придбаною в 2003 році базою відпочинку в селі Зарічани Житомирського району.
Зареєстрований в квітні 2001 року у Житомирі, засновниками є двоє житомирян – Маргуліс Аркадій Нухимович та Телешман Борислав Сергійович. Аркадій Маргуліс є помічником на громадських засадах народного депутата від партії «Слуга народу» Анатолія Остапенка За даними аналітичного порталу Youcontrol, загальні доходи фонду у 2022-2023 роках збільшилася в два рази і становили 46 млн грн (див. скриншот).
Нагадаємо, 15 березня 2023 року керівнику благодійного фонду «Хлібний дім» Аркадію Маргулісу вручили відзнаку «За заслуги перед Житомиром» І ступеня, а він розповів, що лише у березні передали допомоги лікарням міста приблизно на 200 млн грн та видали внутрішньопереміщеним особам тисячі продовольчих пакетів.
БО «Благодійний фонд «Гуманітарний хаб «Житомир»
Зареєстрований у квітні 2022 року у Житомирі, співзасновники – Цюпа Мирон Романович з Івано-Франківська, Піскун Донатас Натанович з Вінниці, Мажуго Олег Васильович з Альчевська Луганської області, який з 2014 року знаходиться у так званій «лнр». Двоє з трьох засновників тісно пов’язані з ОПЗЖ: Піскун до лютого 2020 року керував Вінницькою обласною організацією, на місцевих виборах 2020 року балотувався від цієї партії в депутати Вінницької міської ради; Мажуго на місцевих виборах 2020 року очолював список кандидатів від ОПЗЖ в депутати Кремінської міської ради і на той час проживав у Сєвєродонецьку. Фонд оприлюднив фінансову звітність лише за 2023 рік: доходи – 127 млн грн, активи та зобов’язання – 46 млн грн (див скриншот з Youcontrol).
У вересні 2024 року начальник ОВА Віталій Бунечко підписав меморандум про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та благодійним фондом «Гуманітарний Хаб «Житомир», зазначалося, що завдяки меморандуму «наші захисники отримають ще більше розвідувальних дронів, а цивільні – гуманітарної допомоги».
Нагадаємо, розпорядженням від 6 грудня 2024 року начальник ОВА затвердив склад Ради волонтерів при Житомирській обласній військовій адміністрації, до якої входять представники 20 громадських та благодійних організацій.
Як повідомляв Житомир.info, з 1 квітня 2024 року завезти гуманітарну допомогу до України буде можливо лише з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.