Влада

​Верховна Рада прийняла закон про відповідальність за булінг: штрафуватимуть батьків і керівників шкіл

19 грудня 2018, 17:10

18 грудня Верховна Рада України проголосувала за зміни та ухвалила закон №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Про це 19 грудн повідомив Урядовий портал.

Рішення про відповідальність за цькування підтримали 228 народних депутатів. У новому документі з’явилося визначення поняття «булінг».

«Булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого», - пояснюється в публікації.

«Це дійсно продуманий закон, який чітко визначає, що відповідальність за шкільну жорстокість несуть дорослі. В навчальних закладах також не зможуть приховувати факти насильства», - зазначила начальник управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції Лариса Зуб.

Відтепер за булінг каратимуть штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двадцяти до сорока годин.

Водночас, якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

«Покарання не уникнуть і особи віком 14-16 років, що вчинили булінг. На їхніх батьків чи опікунів буде накладено штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. У разі якщо керівник освітнього закладу (школи, гімназії тощо) не повідомить у поліцію про факти булінгу – це так само каратиметься штрафом або виправними роботами з відрахуванням до 20% заробітку», - інформує Урядовий портал.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тепер його має затвердити Президент Петро Порошенко.

Нагадаємо, в лютому 2018 голова гуманітарної комісії, депутатка Житомирської облради Олена Галагуза розповіла, як її цькували в школі й чому вона не «зламалася».

Як повідомляв Житомир.info, у школі села Висока Піч Житомирського району учні нарікали на знущання вчителів та зневажливе ставлення директора, через 3 місяці з ним достроково розірвали контракт. У червні 2018 в Коростені хлопці побили восьмикласника, бо не сподобалась його відповідь.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: булінг насилля Верховна Рада  
Матеріали по темі