Місто

​Житомирян закликають утриматися від «вибухових» розваг на новорічні свята

26 December 2018, 17:34

Ялинкові прикраси, гірлянди та символи прийдешнього Нового року – іграшкові свинки. Прилавки на Житньому ринку в Житомирі рясніють святковим асортиментом. Чи є з-поміж іншого у продажу піротехнічні засоби, 26 грудня цікавимося у продавців.

«Петардами ми не торгуємо. Є бенгальські вогні, великі 15 грн, меншенькі 4 грн. Є хлопушки 55 грн, 60 грн, різна ціна. Салютами ми не торгуємо», - каже продавчиня Людмила.

«Петарди, салютики, все, щоб веселитися на Новий рік. Є різне, від 10 до 200 грн за упаковку. Добре купують, всі хочуть веселитися. Документи є, але у господаря, на руках немає», - розповідає продавець Володимир.


Більше яток з «вибуховими сюрпризами» на місцевому базарі ми не знайшли. На відміну від ринку, у спеціалізованому магазині - піротехніка на будь-який смак, починаючи від вогняного фонтану до салюту на 200 пострілів.

«Побутова піротехніка відрізняється висотою в основному. Мінімальна висота салютних установок - 25 м і вище. Ціни також від 115 грн і вище, в залежності від висоти і кількості пострілів. Найвищий - 4800 грн, найбільший по кількості пострілів, 200 штук - 3815 грн. Обов’язково проводимо інструктаж по запуску, звертаємо увагу, де зберігаються, у сухому приміщенні, щоб був фітиль, щоб не було пошкоджень на упаковці», - говорить продавчиня Наталія Бушняк.

Разом із тим пані Наталя зауважує: обов’язково потрібно перевіряти якість товарів із «вогником», роз’яснюючи, як саме.

«Якщо ви сумніваєтесь у піротехніці, просіть сертифікати якості. Вони мають бути на кожній точці продажу. Сертифікати на всю продукцію, на кожен різновид, у нас вони є», - роз’яснює пані Наталія.

У той час, як правоохоронці проводять спеціальні рейди, аби унеможливити продаж неякісної та не сертифікованої піротехнічної продукції, надзвичайники просять любителів «іскристих» забав дотримуватись елементарних правил безпеки при використанні піротехніки. А от у Житомирській міській раді взагалі закликають відмовитись від «вибухових» розваг. Тим паче, що, попри рішення Кабміну, рішення житомирського виконкому про заборону салютів і феєрверків на території міста, що діє від 2014 року, ніхто не відміняв.

«Враховуючи те, що є розпорядження Кабінету Міністрів, який, будемо казати, знімає заборону на використання на загально-масових заходах піротехнічних виробів, в Житомирі не те, що ми в повній мірі забороняємо, але ми застерігаємо у плані того, щоб обмежити проведення таких заходів. Це пов’язано з проведенням ООС та тим, що на території міста знаходяться досить потужна команда військових підрозділів, які брали безпосередню участь у бойових діях. Тому ми беремо до уваги те, щоб зменшити вплив різних вибухів, щоб не травмувати психіку наших бійців», - зазначив заступник начальника управління з питань НС та ЦЗН Житомирської міськради Олександр Куліковський.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: салют петарда феєрверк Новий рік  
Матеріали по темі