Влада

Міністр оборони анонсував збільшення грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ та вирішення житлової проблеми

31 грудня 2018, 11:15

З 1 січня 2019 року грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України буде збільшено.

На цьому 29 грудня під час робочої поїздки на Харківщину наголосив міністр оборони України Степан Полторак – інформує прес-служба Міноборони.

«Президент України – Верховний Головнокомандувач ЗС України затвердив, і я вчора підписав наказ, відповідно до якого, ми з 1 січня 2019 року підвищуємо грошове забезпечення військовослужбовців ЗС України, в тому числі Сухопутних військ», - поінформував глава оборонного відомства.

Міністр оборони України наголосив, що у 2019 році командир бригади, який раніше отримував 17-18 тис. грн, отримуватиме майже 26 тисяч. Командир батальйону, замість 14 отримуватиме 19-23 тисячі, а грошове забезпечення командира роти становитиме 16 тисяч гривень, а не 12, які йому нараховуються станом на зараз.

Степан Полторак навів приклад, як зросло грошове утримання українських воїнів за останні кілька років. Так, за словами Міністра, у 2014 році мінімальне грошове утримання солдата-контрактника становило лише 600 гривень, тоді як у поточному, 2018 році ця сума нараховує вже понад 7 тисяч.

«Грошове утримання українських військовослужбовців стабільно зростає, і у наступному, 2019 році військовослужбовці військової служби за контрактом отримуватимуть більше десяти тисяч гривень», - підкреслив Степан Полторак, наголосивши на тому, що мінімальне грошове забезпечення військовослужбовців, які виконують завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил становитиме понад 20 тисяч гривень.

Також 30 грудня під час робочої поїздки на Львівщину міністр оборони України Степан Полторак інформував про можливості покращення ситуації щодо вирішення житлової проблеми військовослужбовців Збройних Сил України.

За його словами, усі військовослужбовці, які на сьогоднішній день проходять службу, будуть забезпечені житлом за двома формами.

«Перша – це службове «штатно-посадове» житло, будівництво якого триває по всій країні. Вчора в Чугуєві, 92-й бригаді ми вручили вже не просто квартири, а цілих два будинки. У наступному році плануємо здати стільки ж, у тому числі гуртожитки для сержантів. Фактично, 92 бригада стане першим підрозділом в Збройних Силах України, який буде повністю забезпечений житлом», - повідомив Степан Полторак.

За словами міністра оборони, другий спосіб вирішення житлової проблеми полягатиме в можливості отримувати компенсацію від держави за піднайом військовослужбовцями житла.

«При цьому порядок оформлення документів стане максимально спрощеним. Слід буде надати лише три довідки, а саме: рапорт на отримання компенсації, довідку про склад сім’ї і довідку про відсутність житла. Раніше ця процедура тривала надто довго, і право на грошову компенсацію мали виключно офіцери. Зараз таке право надаватиметься також військовослужбовцям військової служби за контрактом», - зазначив Степан Полторак.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2017 року Міноборони інформувало,що з 1 січня 2018 року посадові оклади військовослужбовців збільшаться учетверо, а виплата за військове звання – у рази.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЗСУ Полторак зарплата житло  
Матеріали по темі