Події

За перший тиждень нового року в Житомирській області поліцейські виявили факти доведення дітей до стану сп’яніння

9 січня 2019, 15:15

У Житомирській області правоохоронці провели низку додаткових профілактичних заходів під час святкових днів. У результаті близько 50 громадян притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків по вихованню дітей, продаж неповнолітнім спиртного та доведення їх до стану сп’яніння.

Про це 9 січня інформує відділ комунікації поліції Житомирської області.

Поліцейські працювали на вулицях та площах населених пунктів під час понад півтисячі масових заходів, здійснювали нагляд за дотриманням працівниками торгівельних закладів правил продажу алкогольних та тютюнових виробів, відвідували кризові родини з дітьми тощо.

«У Житомирі та Бердичеві інспектори ювенальної превенції виявили факти продажу дітям алкоголю працівниками торгівельних закладів. Відтак були складені відповідні фіксуючі матеріали та спрямовані на розгляд адміністративних комісій», – повідомила начальник відділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.

Відповідно до чинного законодавства за такі правопорушення до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 6800 гривень та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

«Водночас під час профілактичних рейдів поліцейські виявили 3 факти доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, коли дорослі дозволяти, а подекуди і заохочували дітей, вживати спиртне. Їх також притягнуто до адміністративної відповідальності. Під час інспектування сімей, що перебувають під наглядом поліції та соціальних служб, правоохоронці виявили, що понад 40 батьків все ж не подбали про належне свято у домівках. Незадовільний санітарний стан та безлад в оселях, відсутність належної уваги дітям та втеча їх з дому – основні порушення, виявлені під час таких відвідин. Відтак складені адміністративні матеріали було спрямовано на розгляд судів, а про виявлені проблеми проінформовано соціальні служби», – поінформували у поліції.

Нагадаємо, у 2018 році 14 закладів у Житомирській області позбавили ліцензій та наклали штрафів на 129,2 тис. грн за реалізацію алкоголю дітям.

Як повідомляв Житомир.info, напередодні Нового 2019 року поліцейські задокументували факти продажу дітям алкоголю на Різдвяному ярмарку в Житомирі, а пізніше ювенальна превенція просила продавців ярмарку не спокушати неповнолітніх алкоголем. На початку 2018 року член Житомирського міськвиконкому Віра Гринишина зафіксувала продаж алкоголю на Різдвяному ярмарку: її неповнолітній доньці тоді з-під поли продали півлітра коньяку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поліція алкоголь неповнолітні  
Матеріали по темі