У Житомирському апеляційному суді 23 січня розглядалася справа щодо права власності на 4-кімнатну квартиру, яку у 2016 році багатодітна сім'я Бодомер отримала від міської ради. Згодом виявилося, що у цьому житловому приміщенні була прописана пенсіонерка Ольга Дем’янчук з Черняхівського району. Її опікун Петро Музичук почав судитися за квартиру та в результаті переміг у суді першої інстанції.
«Рішення суду першої інстанції полягає у тому, що там є однозначне посилання на те, що виконавчий комітет Житомирської міської ради мав звернутися до суду з позовом про визнання ордера (ред. на житлове приміщення) недійсним. Ми бачимо, що це є не ордер, він невстановленого зразка та не відповідає формі і він виданий неуповноваженою особою. І в цьому полягає, на нашу думку, незаконність рішення суду першої інстанції», - розповідає представник юридичного департаменту Житомирської міської ради Алла Чернюк.
«Заперечення, чи якісь віртуальні бачення чогось незаконного суд правильно не взяв до уваги, оскільки це лише бачення. У нас на сьогоднішній момент прямими доказах можуть були лише рішення суду, зокрема визнання ордеру недійсним або визнання особи такої, що втратила право на користування житло з тих чи інших підстав. Я вважаю що Корольовський районний суд міста Житомира правильно прийняв рішення, і він є законним та обґрунтованим», - запевняє адвокат Петра Музичука Олег Яремчук.
Після того, як суд вислухав пояснення сторін, судді відправилась до дорадчої кімнати і за кілька хвилин повернулась до зали, щоб зачитати своє рішення.
«Суд постановив: апеляційну скаргу виконавчого комітету Житомирської міської ради та Бодомер Анни задовольнити. Рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 2 жовтня 2018 року скасувати, ухваливши нове судове рішення про відмову у задоволені позову Дем’янчук Ольги Северинівни, Музичука Петра Олександровича про скасування рішення виконавчого органу місцевого самоврядування. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку, безпосередньо до Верховного суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення», - зачитує суддя Оксана Галацевич.
Першими емоціями після рішення суду ділиться мати багатодітної сім’ї Анна Бодомер та адвокат сім’ї Олеся Войдевич .
«Почуття неймовірні. Я ще до кінця всього не зрозуміла, тільки одне, що перемога за нами і ми маємо житло, що насправді це доведено судом», - говорить мати багатодітної родини Анна Бодомер.
«Це не перше судове засідання і не перша судова справа, яку вони заводять. Справа починалася ще у 2016 році, тобто спроби були. Більш того, в господарському суді наразі, ще з 2016 року, ще таким шляхом намагаються також отримати повне господарське видане на все житло, яке колись належало ЖЕКУ №10. Тому, я думаю, що це не останнє. Далі буде касація, будуть ще інші спроби, звернення до суду із намаганням все ж таки отримати собі чотирьохкімнатну квартиру», - додає адвокат сім’ї Бодомер Олеся Войдевич
Натомість адвокат Петра Музичука вважає: у ситуації винна міська рада та запевняє, що вони продовжать доводити це у суді.
«Ми до родини Бодомерів ніякого відношення не маємо. Будь ласка, багатодітна сім’я хай живе, але зробіть це все відповідно до чинного законодавства. Ми чітко це вказували у справі і казали, що якби норма містила, що таке рішення має право приймати виконавчий комітет, то ми би закрили це питання. Але пішли ми вже на принцип, якщо порушені вимоги законодавства, то їх треба виправляти», - каже адвокат Олег Яремчук.
Наостанок він додав, що надалі його клієнт планує звертатися до Верховного суду.
Нагадаємо, Житомирська міська рада судиться за квартиру, яку в 2016 році надали багатодітній родині. 30 жовтня 2018 року мер Житомира подав апеляційну скаргу на рішення суду, яким сім’ю позбавили житла.
Як повідомляв Житомир.info, напередодні засідання суду, 18 січня, відбувся брифінг за участі мера Житомира Сергія Сухомлина та адвоката сім'ї Олесі Войдевич, які розповіли про деталі справи.