Місто

Влада Житомира хоче виділити прикордонникам ще 0,2 га землі на Польовій, щоб змістити майбутню багатоповерхівку

12 лютого 2019, 11:02

Прикордонникам хочуть виділити ще 0,2 га землі, щоб зняти напругу із будівництвом багатоповерхівки на вул. Кибальчича у Житомирі.

Питання майбутньої забудови з ініціативи місцевих мешканців обговорювали на сесії Житомирської міської ради 7 лютого.

Ситуацію пояснював депутат по цьому округу Олександр Рибак (фракція Об’єднання «Самопоміч»).

«Рішенням міського голови була створена робоча група, яку я очолив. Було проведено п’ять засідань робочої групи, в тому числі – виїзд на місце за участю виконавчих органів, заступника міського голови (Світлани) Ольшанської. Дійсно, всі ми і прикордонники також погоджуються, що було б краще змістити цей будинок нижче по ділянці, місце для того є. Містобудівні умови і обмеження були видані ще в 2009 році і втратили свою силу в 2011 році. Дана земельна ділянка є в державній власності, оскільки була виділена в 2008 році Державній прикордонній службі України. Прикордонники також погоджуються, що можливо вони б були не проти перемістити цей будинок нижче, але вони є державною установою, яка використовує державні кошти. На сьогоднішній день законних підстав змінити проект у них немає. Робоча група прийшла до висновку, що у нас немає законних підстав обмежити будівництво Держприкордонслужби, але ми маємо почути і громаду, мешканців, які проживають у цьому мікрорайоні», - поінформував Олександр Рибак.

Він наголосив, що люди не проти будівництва житла для прикордонників, але просять перенести забудову на 20-40 метрів, на вільну земельну ділянку, яка перебуває у власності територіальної громади міста.

Олександр Рибак (праворуч) і жителі Польової на сесії міської ради 7 лютого 2019 року

Представник Північного регіонального управління Держприкордонслужби розповів, що на ПКД було витрачено 1 млн грн і ніяких порушень там немає.

«На даний час в черзі на отримання житла в Північному регіональному управління знаходиться більше 270 сімей військовослужбовців, які десятки років чекають свого «куточка», бо батьки не повинні винаймати квартири, тратити великі кошти і обмежувати в чомусь своїх дітей. Акт на землю у нас є, відповідно до отриманих містобудівних умов і обмежень було замовлено проектно-кошторисну документацію, на неї було витрачено більше 1 мільйона гривень. Вона пройшла експертизу і ніяких порушень там немає», - сказав полковник.

Мер Сергій Сухомлин зауважив, що основна проблема – проект на будівництво вже виготовлений і ніхто не дасть з держбюджету кошти на виготовлення іншого проекту.

«Ми плануємо зустріч з керівництвом Держприкордонслужби. Якщо немає змоги виділити додаткові кошти, то я запропоную депутатам розглянути питання надання субвенції, щоб переробити проект, змістити будівництво. Це можна зробити дуже швидко», - сказав Сергій Сухомлин на сесії 7 лютого.

11 лютого на сайті міської ради з’явився проект рішення сесії про надання Північному регіональному управлінню Державної прикордонної служби України дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2 га на вул. Кибальчича, 20-а «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Причини появи проекту рішення 12 лютого в коментарі Житомир.info пояснив голова робочої групи, депутат міської ради Олександр Рибак.

«Вчора була зустріч в міській раді з керівництвом Держприкордонслужби, був начальник Північного регіонального управління, генерал-майор Валерій Курніков та представник Міністерства внутрішніх справ, який займається будівництвом, ми домовились виділити ділянку південніше тієї, яка в них є зараз . Домовились, що вони почнуть будівництво на своїй земельній ділянці з другої секції, а першу секцію побудують на тій земельній ділянці, яку ми їм виділяємо. Вчора з представниками ДАБІ виїжджали на місце, показали мешканцям, де буде будівництво, і наче все всіх задовольнило. Будинок зміститься на 30 метрів нижче, південніше, від того, де має зараз стояти», - розповів Олександр Рибак.

Як повідомляв Житомир.info, 7 грудня 2018 року на сесію міської ради прийшли жителі нижньої Польової із заявою, що для будівництва двохпід’їздного 10-поверхового будинку планується знесення зелених насаджень та забудова прибудинкової території будинку по вул. Космонавтів, 44. Мер пообіцяв створити комісію і розібратися з цим питанням.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада земля Держприкордонслужба Польова будинок будівництво Рибак  
Матеріали по темі