Суспільство

З початку року в Житомирській області на користь дітей стягнули 34 млн грн боргів по аліментам, півмільйона гривень штрафів

14 лютого 2019, 11:30

У новому 2019 році органи державної виконавчої служби стягнули на користь дітей Житомирської області майже 34 млн гривень аліментів.

Про це начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Петро Данилишин сказав 13 лютого під час прес-конференції – повідомляє прес-служба ГТУЮ в області.

«Завдяки застосуванню штрафних санкцій після набрання чинності другим пакетом законів «Чужих дітей не буває» від 28 серпня 2018 року, державні виконавці стягнули з боржників-аліментників понад 585 тис. гривень. А уже за півтора місяці нинішнього року цей показник становив більше 553 тис. гривень. Усі кошти були перераховані дітям як компенсація за батьківську неувагу та тривалу невиплату аліментів», - йдеться у повідомленні прес-служби.

«Підписані 21 січня 2019 року між Міністерством юстиції України та Державною службою зайнятості й Державною службою України з питань праці два меморандуми про співробітництво стали новими інструментами для погашення заборгованості зі сплати аліментів. Партнерська взаємодія з цими органами на рівні регіону – ще один крок назустріч найменшим жителям Житомирщини, і шанс безробітним батькам на працевлаштування, а отже, на утримання власних дітей», =- відмітив під час брифінгу Петро Данилишин.

Він також повідомив про роботу органів державної виконавчої служби у нинішньому році в сфері захисту трудових прав жителів області.

«Завдяки виконавчим діям, зазначив він, 69 осіб отримали свої кошти, стягнуті з підприємств-боржників. А це понад 520 тисяч гривень», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, з початку 2019 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для дітей збільшився і мінімальний гарантований розмір аліментів, який не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Як повідомляв Житомир.info 12 лютого, міністр юстиції Павло Петренко відповів на запитання щодо способів стягнення аліментів та розповів про штрафи за їх несплату.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: аліменти ГТУЮ борг виконавча служба  
Матеріали по темі