Влада

Житомирська область отримає майже 46 млн грн субвенції на обладнання для першокласників та навчання вчителів

28 лютого 2019, 11:49

Уряд розподілив і направив в регіони 1,215 млрд гривень на навчання вчителів та закупівлю обладнання для першокласників, які навчатимуться у школі в межах реформи Нова українська школа у 2019-2020 навчальному році.

Цю постанову було прийнято 27 лютого 2019 року – інформує прес-служба Міністерства освіти і науки.

«Напередодні цього навчального року ми мали великі проблеми з затримками в закупівлях обладнання для Нової української школи. Торік ми спрямували цей мільярд на новий освітній простір у квітні, сподіваючись, що органи місцевого самоврядування зможуть оперативно використати ці кошти. На жаль, так не сталося. Тому цього року ми відправили кошти ще на 2 місяці раніше. Тобто на місцях матимуть півроку, щоб підготуватися до нового навчального року. Однак я закликаю місцеві органи самоврядування не зволікати і вже зараз розпочинати підготовку до закупівель, кожен день важливий. Наші першокласники мають 1 вересня прийти у готову до роботи школу – це наша з вами спільна відповідальність», – зазначила міністр МОН Лілія Гриневич.

Передбачається, що, як і торік, ці кошти використовуватимуться на засадах співфінансування. Так, обласні центри повинні будуть докласти не менше 30% власних коштів (формула 70 на 30), райони і ОТГ – не менше 10% (формула 90 на 10), а гірські території та населені пункти на лінії зіткнення – лише 5% (формула 95 на 5).

Загальний обсяг субвенції на обладнання – 950 млн грн – розподілятиметься на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерів та музичних інструментів: 25% буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів; 40% буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів; 35% піде на закупівлю музичних інструментів, комп'ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для НУШ.

Зазначається, що розподіл субвенції здійснюється з урахуванням кількості початкових шкіл в адміністративно-територіальній одиниці. Ще 260 млн грн цієї субвенції буде спрямовано на підвищення кваліфікації вчителів, що братимуть перший клас у 2019-2020 навчальному році.

Відповідно до розподілу, Житомирська область має отримати 45 млн 618,9 грн субвенції: 35 млн 929,3 тис. грн – на закупівлю обладнання та 9 млн 689,6 тис. грн – на підготовку вчителів.

МОН нагадує, що Урядом також створена Координаційна рада, яка допоможе впроваджувати реформу НУШ на місцях, зокрема контролюватиме використання виділених коштів.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 15 серпня 2018 року Житомирська область з 37 млн 420,7 тис. грн субвенції на НУШ використала 11 млн 412,97 тис. грн, залишок – 26 млн грн, тобто використано лише 30%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОН НУШ школа Гриневич субвенція  
Матеріали по темі