Журналісти Bihus.info з'ясували, що більшість правоохоронних органів України знали про корупційні схеми в «Укроборонпромі» і навіть могли отримувати за гальмування справ гроші.
В останній частині розслідування «Наші гроші з Денисом Бігусом» розповідають про те, яку роль в корупційних схемах відігравали Генпрокуратура та НАБУ і чому військова прокуратура замітала сліди власних розслідувань.
Програма вийшла в ефір 11 березня.
В останній частині розслідування знову фігурує ДП «Житомирський бронетанковий завод» та з’являється нова дійова особа – Євген Шевченко. Саме цей Євген Шевченко, колишній боєць добробату «Донбас» на парламентських виборах в 2014 році балотувався до Верховної Ради по мажоритарному округу №66 в Житомирський області. Самовисуванець Шевченко в результаті посів по Малинському округу п’яте місце: за нього проголосували майже 8 тисяч виборців (8,5% від усіх голосів).
Нижче – матеріал розслідування, де фігурує Євген Шевченко на Житомирський бронетанковий завод.
Контакти в НАБУ "хлопчикам" забезпечував давній друг Рогози – Євген Шевченко. Це відомий бізнесмен та інформатор Національного антикорупційного бюро. Шевченко – нештатний співробітник бюро. Добровільний помічник, який брав участь у багатьох операціях НАБУ під прикриттям. "Друг НАБУ" – так описав свій статус сам Євген. Та друг він не лише для Бюро, але й для групи Гладковського-Жукова.
У грудні 2016 року Євген пояснив Рогозі, що детектив, який "розслідує" оборонні схеми підготує потрібний групі лист.
На відміну від спецагента Жені Діма – це вже штатний працівник НАБУ, детектив Дмитро Литвиненко. У січні 2017 року Литвиненко уточнював у Рогози, яку фірму видалити із переліку проблемних контрагентів.
На жаль, чіткий прайс НАБУ на послуги для злочинного угрупування у листуванні відсутній, проте однозначні вказівки на платність цих послуг є. У лютому 2017 року Рогоза жалівся Жукову, що йому потрібні гроші, щоб закрити питання в НАБУ.
Шевченко ж заявив, що ніколи не просив у Рогози гроші для НАБУ. Може скластися враження, що Євген був для цієї групи "бігунком", та спільно з групою Гладковсього-Жукова-Рогози, він заробив 300 тисяч доларів, вклавшись у їхній бізнес із продажу контрабандних запчастин "Укроборонпрому".
Про те, що Шевченко знайомий з "хлопчиками" журналісти "Бігус інфо" знали ще у 2017 році, коли до їх рук потрапили записи із камер спостереження Житомирського бронетанкового заводу. На кадрах – прохідна заводу, перепустки отримують двоє відвідувачів: Віталій Жуков та Євген Шевченко.
Крім цього, до рук журналістів "Бігус інфо" потрапив цікавий документ, який після візиту Жукова та Шевченка завод надіслав "нагору" в концерн. У доповідній йдеться про те, що Жуков погрожував: або співпрацюєте, або маєте проблеми. Євген Шевченко ж представився куратором цієї співпраці від заступника генерального директора "Укроборонпрому".
Тепер Євген запевняє, що як спецагент НАБУ "розробляв" директорів заводів і мріяв посадити на нари ледь не всю верхівку концерну, директора Житомирського бронетанкового теж. Посадити так нікого і не вдалося.
Як повідомляв Житомир.info, журналісти програми «Наші гроші» викрили корупційну схему за участю «Укроборонпрому»: неякісні запчастини і техніку з Росії контрабандою продавали державному концерну через фірми-прокладки, у цей час відмиваючи шалені суми, фіктивна компанія «Оптимумспецдеталь» за декілька років отримала від державних бронетанкових заводів близько 100 мільйонів гривень. Перша частина розслідування була оприлюднена 25 лютого 2019 року.