Влада

Через неналежне оформлення справ підлітки-порушники у Житомирській області залишаються непокараними, - прокуратура

22 березня 2019, 10:21

У Житомирській області ювенальні прокурори виявили порушення під час притягнення неповнолітніх до адміністративної відповідальності.

Про це 22 березня Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Зокрема, ювенальними прокурорами вивчено стан додержання законів та прав неповнолітніх при застосуванні до них заходів, пов’язаних із обмеженням особистої свободи, у справах про адміністративні правопорушення, а також ефективність профілактичних заходів, вжитих протягом 2018 року», - зазначає прокуратура.

За даними начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури області Оксани Кайданович, у 2018 за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення судами області до 432 неповнолітніх застосовано заходи впливу за вчинення ними адміністративних правопорушень, передбачених ст.24-1 КУпАП.

«Стосовно неповнолітніх складено понад півсотні протоколів про вчинення адмінправопорушень, понад дві третини з яких - за розпивання спиртних напоїв або появу у нетверезому стані у громадських місцях, третина – щодо куріння підлітками тютюнових виробів у заборонених місцях», - назвала категорії правопорушень Оксана Кайданович.

Керівник відділу також зауважила, що, відповідно до вимог чинного законодавства, єдиним органом, уповноваженим розглядати справи про вчинені неповнолітніми адміністративні правопорушення, є суди. Проте ювенальні прокурори встановили порушення зазначених вимог, коли адміністративні справи щодо неповнолітніх протиправно розглядають органи місцевого самоврядування.

«Зокрема, виконавчим комітетом Іванівської сільської ради Малинського району розглянуто справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.197 КУпАП (проживання без паспорта громадянина України) стосовно неповнолітнього та притягнуто його до адміністративної відповідальності у вигляді попередження», - навела приклад Оксана Кайданович і додала, що всього в області встановлено три аналогічні порушення.

Ювенальний прокурор також назвала й інші виявлені факти. Серед таких – неналежне оформлення працівниками поліції матеріалів справ про адмінправопорушення стосовно неповнолітніх, що призводить до закриття судом проваджень за строками давності. Унаслідок цього правопорушники залишилися непокараними.

На усунення виявлених порушень закону внесено 2 вказівки, а також направлено 15 листів до органів поліції, суду та органів місцевого самоврядування , - інформує прокуратура.

Нагадаємо, за два місяці 2019 року через спиртне, цигарки та крадіжки в Житомирській області до відповідальності притягнули 59 неповнолітніх.

Як повідомляв Житомир.info, в лютому 2019 житомирські поліцейські повернули додому 10 підлітків-мандрівників, один з яких попався на крадіжках.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура суд неповнолітній порушник  
Матеріали по темі