Місто

​Житомирські студенти вчилися розписувати писанки воском

18 April 2019, 18:03

У Житомирі в обласній бібліотеці для юнацтва вже розпочали підготовку до Великодніх свят та провели майстер-клас з писанкарства для студентів професійно-технічних училищ. Присутнім розповіли про історію виникнення писанки, яка є однією з найголовніших атрибутів Великодня, особливості народного живопису та продемонстрували техніку розпису крашанки.

За словами майстрині народної творчості Галини Ямчинської, писанкарство з’явилось ще задовго до християнства, а на перших писанках малювали побажання один одному у свята. Така традиція залишилась і до сьогодні.

«Таке мистецтво, як писанкарство виникло дуже давно, тисячоліття тому. Ніхто не може назвати точну дату, коли воно виникло, але кажуть, що воно виникло навіть в дохристиянський період, а в християнський період воно набуло найбільшого значення. Коли раніше люди не вміли писати, вони хотіли один одному щось побажати і бажали через малюнок. Наприклад, якщо ви намалювали дубовий листочок - ви побажали здоров’я. Якщо намалювати рибу, то побажали багатства. Писанка - це сувенір для того, щоб побажати людині щось хороше», – розповідає майстриня народної творчості Галина Ямчинська.


На майстер-класі присутнім продемонстрували відому техніку розпису за допомогою воску. До речі, ця техніка відома тільки слов’янам.

«Тільки слов'янські народи розписують писанку воском, всі інші народи роблять вирізанки, крашанки і все інше. Це наша особливість», – додає майстриня.

Воскова техніка декорування полягає в нанесенні розтопленого воску писачком на поверхню яйця, після на кілька хвилин його занурюють у розчин з фарбою. Далі виймають і кладуть на серветку для висихання. Суху писанку нагрівають над вогнем, щоб розтопився віск, який потім стирають м’якою тканиною і отримують в результаті готовий візерунок.

Студентка Євгенія демонструє свій виріб. Дівчина розповідає, що вже вдруге у своєму житті розмальовує писанку за такою технікою та ділиться, що такий народний живопис їй до вподоби.

«Для мене це досить цікаво, я таким займають вже вдруге в своєму житті і я почула багато нових нюансів, яких не знала раніше. Щодо моєї писанки, я зробила все за вказівками майстрині. Я намалювала зірку, рибку, яку я знайшла на плакаті і яка символізує багатство, квіточку та листочок. Сподіваюсь, що це мені якось допоможе», – каже учасниця майстер-класу Євгенія.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі Великодні свята відзначатимуть упродовж двох тижнів. План заходів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Великдень писанка майстер-клас  
Матеріали по темі