Місто

Заступник мера Житомира пояснив, як тепер буде нараховуватись пеня за прострочення оплати комунальних послуг

3 May 2019, 13:06

В Україні з 1 травня 2019 року вступив у дію Закон «Про житлово-комунальні послуги». Він, зокрема, регламентує сплату пені у розмірі 0,01% на день за заборгованість по комунальним послугам. Як працюватиме така норма закону на практиці та як зміниться модель відносин між споживачами й постачальниками послуг, у коментарі Житомир.info 3 травня роз’яснив профільний заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.


«Закон про житлово-комунальні послуги взагалі вступив у силу 10 червня 2018 року. Деякі статті цього закону дійсно вступили в силу саме з 1 травня 2019 року. Одна з таких статей, ст. 26, яка зобов’язує сьогодні за несвоєчасну плату за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню в розмірі 0,01% від суми протермінованої заборгованості в день. По суті цей відсоток декларативний. Порахуємо, наприклад 1 тис. грн заборгованості - 0,01% пені, це 10 копійок/добу, тобто 36 грн 50 коп/рік. Якщо ми візьмемо відсоток, який від нас вимагають, від наших комунальних підприємств енергетики, або газовики, цей відсоток складає у чотири рази більше. Тому, хотілося б, щоб люди з розумінням відносились до цього і своєчасно сплачували житлово-комунальні послуги. Також закон передбачає встановлення абонентської плати по теплу і воді, і передбачає зовсім нову модель взаємовідносин між споживачами та постачальниками комунальних послуг. А саме, вибір моделі: індивідуальний договір або колективний договір. Усі будинки в Житомирі не є комунальною власністю, не є державною власністю, а є власністю співвласників багатоповерхового будинку. Своїм зібранням, своїм рішенням, вони повинні обрати модель. Наприклад, індивідуальний договір, який діє зараз між споживачем і постачальником тепла, або води, або колективний договір», - розповів заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.

Як повідомляв Житомир.info, 7 червня 2018 року віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив, що введення в дію пені за житлово-комунальні послуги та штрафні санкції до виконавців відтерміновані до 1 січня 2019 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Кондратюк пеня житлово-комунальні послуги  
Матеріали по темі