Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури та за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ викрили посадовців Житомирської митниці ДФС на вимаганні коштів від підприємств, що надають брокерські послуги.
Про це 4 травня повідомляє сайт ДБР.
«За даними слідства, начальник митного посту «Житомир-центральний» за попередньою змовою групою осіб, а саме спільно з головним державним інспектором митного посту та заступником начальника відділу Житомирської митниці ДФС створили незаконну схему збагачення, завдяки якій систематично вимагали та отримували гроші від представників підприємств, що надають брокерські послуги. Гроші митники вимагали за безперешкодне митне оформлення товарів, як експорт так і імпорт, внаслідок чого в цілому отримали кошти на суму 1650 доларів США. Неправомірну вигоду посадовці отримували частинами», - йдеться у повідомленні.
Під час отримання однієї з частин неправомірної вигоди у розмірі 400 доларів США митників затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. 3 травня проводилися слідчі дії та низка обшуків, зокрема в адміністративній будівлі Житомирської обласної митниці.
«Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовими особами, поєднаному з вимагання такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України) та обрання запобіжного заходу. У разі доведення вини, посадовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років», - інформує Державне бюро розслідувань.
Одна із затриманих – Ганна Панчул, начальник митного посту «Житомир-центральний», який знаходиться в селі Оліївка Житомирського району. Зона діяльності митного посту: Житомирський, Коростишівський, Черняхівський, Брусилівський, Радомишльський, Андрушівський, Бердичівський, Любарський, Попільнянський, Ружинський, Чуднівський райони Житомирської області, м. Житомир, пункт пропуску через державний кордон на аеродромі «Озерне» (Житомир) для вантажного повітряного сполучення.
У 2016 році Ганна Панчул, яка на той час керувала митним постом «Північний», що на кордоні з Республікою Білорусь, була призначена третім заступником начальника Житомирської митниці ДФС Наталії Ткачук. Навесні 2017 року посаду заступника, яку займала Панчул, «вивели за штат», і вона залишилася начальником митного посту «Північний». За 2017 рік на цій посаді вона отримала 203 тис. 317 грн зарплати. Інших доходів, коштів на банківських рахунках чи готівкою Ганна Панчул не декларувала.
В декларації за 2018 році вказано, що начальник митного посту «Житомир-центральний» Ганна Панчул отримала 200 тис. 306 грн зарплати. Інші доходи, кошти на банківських рахунках чи готівкою не задекларовані.
Як повідомляв Житомир.info, прес-служба СБУ 3 травня 2019 року інформувала, що співробітники головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ викрили на хабарах начальника сектору управління адміністрування митних платежів, керівника та головного державного інспектора одного з митних постів Житомирської митниці Державної фіскальної служби.