24 лютого Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб повідомив, що в області ускладнюється епідемічна ситуація з ГРВІ.
У деяких ліцеях Житомира класи, в яких 50% учнів хворіють, почали переводити на дистанційне навчання. Житомир.info відомо, що такі класи є у ліцеї №21, №23 та №36, ми завітали до останнього з них, де станом на 25 лютого понад 130 учнів навчаються онлайн.
«Із загальної кількості 431 учень, на сьогодні 134 хворих. З 20 класів, 5 знаходиться вдома і працюють з використанням дистанційних технологій. У 6 А у нас найбільше, там 15 хворих із 28», – каже директорка ліцею №36 Олена Кулініч.
Через таку ситуацію адміністрація закладу вирішила запровадити температурний контроль для учнів та працівників ліцею.
«Кожного ранку на вахті всім, хто приходить до школи, і працівникам, і здобувачам освіти, дистанційним термометром вимірюємо температуру. У разі виникнення проблем з’ясовуємо їх. У нас є фельдшер, дивимося, які симптоми, зв’язуємося з батьками, якщо дитина має якісь симптоми, вона повертається додому та лікується. Ми вже минулого тижня розпочали температурний контроль, були такі випадки, що дитина прийшла з високою температурою, навіть не відчуваючи її. Батьки забирали дитину, лікували й це допомагало їй не захворіти сильніше», – говорить директорка ліцею №36 Олена Кулініч.
У міській раді журналістам Житомир.info повідомили, що відсьогодні, 25 лютого, запровадили обов’язковий температурний контроль у всіх ліцеях громади, а 27 лютого вирішать чи потрібен карантин в освітніх закладах.
«Вчора було засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Комісія розглядала питання щодо ситуації із захворюваністю на ГРВІ, грип у школах Житомира. Було прийняте рішення відсьогодні проводити температурний контроль на входах до шкіл, щоб виявляти дітей, які мають високу температуру й ознаки грипу або ГРВІ. Тому відсьогодні й по четвер ми моніторимо цю ситуацію, а в четвер знову збирається комісія ТЕБ і НС, яка прийматиме рішення щодо закриття і запровадження карантину у наших школах. Тому ми закликаємо батьків наших учнів, щоб не відправляли до школи учнів, які реально мають вірусні захворювання», – розповідає голова міської комісії з питань ТЕБ і НС Сергій Кондратюк.
Журналісти Житомир.info також звернулися за коментарем до департаменту освіти. Там повідомили, що через ранкову повітряну тривогу не змогли підрахувати кількість дітей, які хворіють, але пообіцяли надати статистику про кількість класів, які перейшли на дистанційне навчання, 26 лютого.
Нагадаємо, станом на 24 лютого епідпоріг у Житомирській області перевищений на 65%, обмежувальні заходи запровадили в 113 освітніх закладах.
Як повідомляв Житомир.info, станом на 21 лютого 2025 року рівень інтенсивності епідемічного процесу ГРВІ у Житомирі перевищував поріг, але залишався низьким.У міськраді повідомляли про те, що якщо кількість учнів в класі, які захворіли на грип чи ГРВІ перевищує 50%, то такий клас може перейти на дистанційну форму навчання. Рішення про дистанційне навчання ухвалювали керівники освітніх закладів.