Суспільство

Хворих, які отруїлися в кафе у Житомирській області, виписали з лікарні з діагнозом «сальмонельоз»

7 травня 2019, 11:20

Людей, які 27 квітня частувалися у кафе «Маячок» в селі Старий Любар Любарського району та потрапили до лікарні з кишковою інфекцією, виписали з медустанови. Усім сімом постраждалим (п’ятьом дорослим та двом дітям) встановили діагноз «сальмонельоз».

Про це 6 травня повідомила прес-служба головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«Всі хворі проліковані в інфекційному відділенні Любарської центральної районної лікарні та з заключним діагнозом «сальмонельоз» виписані з лікарні в задовільному стані», – йдеться у повідомленні.

За результатами бакдосліджень та бакобстежень, проведених управлінням Держпродспоживслужби та Житомирським обласним лабораторним центром, встановлено, що збудником, який викликав захворювання та виділений у 6 хворих, є сальмонела ентерітідіс. Ідентична сальмонела була виділена в 4 пробах продовольчої сировини.

«Основними причинами спалаху були порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів в кафе, недотримання правил особистої гігієни працівниками кухні, порушення поточності виробничих процесів, технології приготування страв, правил зберігання сирої та готової продукції, умов миття кухонного та столового посуду, відсутність відповідної документації на продовольчу сировину», – підсумовують у Держпродспоживслужбі.

Станом на 6 травня 2019 року протиепідемічні заходи у вогнищі завершені.

Як повідомляв Житомир.info, 27 квітня 2019 року селі Старий Любар Житомирської області після відвідування одного з місцевих кафе в сімох людей зафіксували спалах кишкової інфекції. Всього захворіло сім осіб, в тому числі двоє дітей до 17 років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кафе отруєння кишкова інфекція сальмонельоз  
Матеріали по темі