7 травня начальник Головного управління Нацполіції в Житомирській області Вячеслав Печененко особисто зустрічався з ветеранськими організаціями та представниками Опоблоку з тим, аби нагадати про заборону використання георгіївських стрічок та іншої комуністичної символіки під масових заходів, пов’язаних зі святкуванням Дня пам’яті та примирення та річниці Перемоги на нацизмом 8 та 9 травня.
Про це він розповів на брифінгу 7 травня.
«Хвилин 10 тому я запросив до себе і мав робочу зустріч з представниками ветеранських організацій області та Опозиційного блоку, які будуть основними учасниками цих масових заходів, з метою ще раз нагадати про вимогу Закону України про заборону символіки і всього, що стосується комуністичного і нацистського режиму. Нагадав ще раз про відповідальність і виявив таке бачення, щоб ми вкотре показали, що Житомирщина може проводити такі заходи толерантно, в демократичний спосіб, без провокацій і масових порушень. Зі свого боку ми запевнили, що правоохоронці забезпечать громадський порядок, щоб гідно відзначити пам’ятні події, вшанувати пам'ять загиблих і подякувати живим ветеранам», - сказав Вячеслав Печененко.
На неприпустимості демонстрування георгіївських стрічок та червоних стягів із серпом і молотом гостям наголосили окремо.
«Ми ще раз нагадали про відповідальність за носіння або демонстрацію георгіївської стрічки. Це стаття 173 КУпАП (дрібне хуліганство, ред.), карається накладенням штрафу від 850 до 5100 грн або адмінарештом до 15 діб з вилученням георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення. Щоправда, це не стосується орденських планок та нагород, які видавались до 1991 року. Також під час ходи буде заборонено копії прапорів тих з’єднань, які звільняли Житомир і Житомирську область – назви цих прапорів на червоному полі не забороняється, а символіка серпа і молота незакрита – це є порушення, і ми на це реагуватимемо. У минулому році подібних прецедентів не було, на що сподіваємося і в цьому році», - сказав керівник ГУНП.
Людям, яких
обурюють георгіївські стрічки, Вячеслав Печененко порадив не порушувати
громадський порядок і не зривати їх з учасників мітингу самостійно, а
звернутися до поліцейських.
«Якщо громадянин це побачить, то він не має права зривати, а має звернутись до представника поліції, той підійде до людини, буде вимагати зняти її та на місці скласти адмінпротокол. Це буде диференційовано: якщо це старенька бабуся, ми проведемо роз’яснювальну роботу і вилучимо цю стрічку. Якщо ж це молода людина і свідомо вдягнула, ми застосовуватимемо відповідні міри», - сказав Вячеслав Печененко.
За даними керівника ГУНП, у Житомирі під час ходи до Дня перемоги 9 травня очікується участь близько 9 тисяч громадян. Для охорони порядку залучать 360 поліцейських та 100 нацгвардійців. По області 9 травня буде проводитись 33 масових заходи за участю 18 тисяч осіб, для охорони публічного порядку залучатимуть 635 поліцейських і 100 нацгвардійців.
У Житомирі під час заходів 8-9 травня буде обмеження та перекриття руху, про яке повідомлять пізніше.
Нагадаємо, на території Житомирської міської ОТГ 7, 8 та 9 травня 2019 року відзначають День пам’яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і 75 річницю вигнання нацистів з України.
Як повідомляв Житомир.info, за наполяганням члена виконкому, першого заступника голови обласної організації Опозиційного блоку, екс-«регіонала» Андрія Дяченка, до плану заходів до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні включили урочисту ходу 9 травня від майдану Перемоги до монумента Слави. Також у центрі Житомирі цього дня планують провести російську акцію «Безсмертний полк».
Опитування житомирян, чи підтримують вони проведення ходи до монумента Слави у День перемоги, дивіться тут.