Місто

Біля монумента Слави хвилиною мовчання, молитвою і квітами житомиряни вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

8 травня 2019, 14:02

На мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті та примирення 8 травня до монумента Слави у Житомирі прийшло кілька сотень людей. Захід розпочали хвилиною мовчання та молитвою представників релігійних конфесій за загиблих у Другій світовій війні. Під час мітингу-реквієм ансамбль «Зоряночка» влаштував флешмоб, присвячений червоному маку. Наостанок під супровід військового оркестру учасники заходу поклали квіти до «вічного вогню».


Своїми власними спогадами з дитинства або ж історіями батьків про трагічні події тих років діляться житомиряни, які сьогодні прийшли до монумента.

«Сьогодні День пам’яті, закінчення Другої світової війни. Це День пам’яті всіх тих жертв, які загинули. Українці постраждали в цьому найбільше, втратили матеріальні цінності, величезна кількість була знищена людей, населених пунктів, хлопці та дівчата були вивезені в Німеччину, де працювати на німецький рейх. Україна втратила на фронтах 6 млн людей. Це День пам'яті і день того, щоб більше такого не повторилось», - ділиться В’ячеслав Дехтієвський.

«День примирення – то свято, ми прийшли на це свято, адже ми вже люди похилого віку. Я мало знаю війну, але мій батько загинув, виросла без батька, його навіть не знаю», - каже Марія Ярмак.

«Мені було сім років у війну, я дуже пам'ятаю все і знаю це все горе, яке нас спіткало. Це було страшно, це не можна передати, але цей день дуже радісний. Дай Бог, щоб був спокій, закінчилась війна, щоб Путін оброзумився і забрав вже свої війська з Донбасу», - говорить Ольга Литвак.

Запитуємо у молоді, чому прийшли сьогодні до монумента Слави та що означає цей день для них.

«Сьогодні свято, День пам’яті загиблих, День перемоги. Для мене це ті, хто загинув на війні, наші діди та прадіди, ми їм даємо пам’ять», - відповідає школярка Ніна Свириденко.

Павло, тримаючи в руках плакат зі словами «Пам’ятаємо полеглих героїв сучасної російсько-української війни», зауважує: не повинні забувати і про війну, яка триває сьогодні.

«Для України, на жаль, війна не закінчилась, і в мирний чай так само тягали українців, мордували, розстрілювали при всій часах, починаючи від Леніна і до 90-х років. Просто ми цього не знали, інформація була закрита, зараз це завдяки архівам вийшло назовні. Хлопці, які загинули і гинуть, вони за державу, і УПА за державу гинули, і дисиденти були вислані на Колиму, так само людей в 30-х роках тягали за українське слово. Україна непотрібна імперії, їй потрібно просто колонія «Малоросія» чи «Новоросія», ми цьому протистоїмо», - розповідає Павло Кобилінський.

Фоторепортаж з Дня пам’яті та примирення 8 травня біля монументу Слави на Корбутівці можна переглянути тут.

Як повідомляв Житомир.info, за наполяганням члена виконкому, першого заступника голови обласної організації Опозиційного блоку, екс-«регіонала» Андрія Дяченка, до плану заходів до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні включили урочисту ходу 9 травня від майдану Перемоги до монумента Слави. Також у центрі Житомирі цього дня планують провести російську акцію «Безсмертний полк».

Опитування житомирян, чи підтримують вони проведення ходи до монумента Слави у День перемоги, дивіться тут. Фоторепортаж з мітингу-реквієму на Вільському військовому кладовищі тут, вшанування пам’яті загиблих на сході України на Смолянському військовому цвинтарі – тут.

На брифінгу 7 травня начальник Головного управління Нацполіції в Житомирській області Вячеслав Печененко сказав, що поліція реагуватиме на георгіївські стрічки та серпасто-молоткасті прапори «диференційовано».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: День перемоги День примирення монумент Слави  
Матеріали по темі