Політика

Якщо знизять прохідний бар’єр, то до парламенту можуть потрапити 8 партій. Результати опитування

22 May 2019, 13:25

Згідно результатів опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 16-21 травня 2019 року, вісім партій мають підтримку більше 3%.

Результати моніторингу електоральних настроїв українців оприлюднили 22 травня.

«Лідер електоральних симпатій серед політичних сил – партія «Слуга народу». Її готові підтримати 43,8% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. За «Опозиційну платформу – За життя» – 10,5%, БПП Солідарність – 8,8%, Батьківщину – 7,3%, партію «Сила та честь» І.Смешка – 5,1%, партію С.Вакарчука – 4,6%, Радикальну партію О.Ляшка – 3,3%, Опозиційний блок – 3,2%. Рейтинг інших партій – менше 3%. Партія «Слуга народу» – лідер в усіх макрорегіонах. «Опозиційна платформа – За життя» та «Опозиційний блок» мають міцні позиції у південно-східних областях. Інші партії, що зберігають шанси на потрапляння до парламенту, – у центрально-західних», - йдеться у повідомленні.

Антирейтинг партій очолює БПП Солідарність. За неї за жодних обставин не проголосували б 51,9%.

58% опитаних заявили, що на парламентських виборах будуть шукати альтернативу серед нових партій, з іншого боку 26% – готові проголосувати за парламентські політичні сили. Запит на «традиційні партії» відносно вищий серед прихильників сил, які зараз представлені у Верховній Раді. Водночас навіть тут від 24 до 40% готові віддати свої голоси «новим» політичним проектам.

Підтримка соціально-економічних ініціатив партії – головний мотив вибору політичної сили серед респондентів (59%). Виходячи передусім з симпатій до лідера голосують 14%, ідеологічних засад – 10%. Лідерський чинник відносно вищий серед симпатиків Радикальної партії, ідеологічний – БПП Солідарність. При цьому майже дві третини виборців згаданих політичних сил, будуть голосувати, виходячи з соціально-економічних ініціатив партії.

Методологія опитування: аудиторія – населення України від 18 років і старші; вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення; вибіркова сукупність 2000 респондентів; особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face); помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,2%.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 21 травня 2019 року підписав указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів». 22 травня парламент зібрався на позачергове засідання, що розглянути внесення змін до закону «Про вибори народних депутатів України», відповідний законопроект, поданий президентом Зеленським, вже оприлюднений на сайті Верховної Ради. Новопризначений глава Адміністрації президента Андрій Богдан заявив, що зміни до закону про вибори народних депутатів стосуватимуться вилучення мажоритарної системи та зниження прохідного бар’єра до 3%.

Як повідомляв Житомир.info, 20 травня відбулася інавгурація шостого президента України Володимира Зеленського. В інавгураційній промові він заявив про розпуск Верховної Ради, орієнтовно дострокові парламентські вибори відбудуться наприкінці липня 2019 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибори опитування ВР 
Матеріали по темі