Центральна виборча комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.
Відповідна постанова була ухвалена на засіданні 24 травня.
У календарному плані зазначається, що місцеві органи влади повинні до 25 травня включно обладнати стенди, дошки оголошень у відведених місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.
Також до 25 травня ЦВК має опублікувати у загальнодержавних та відповідних регіональних друкованих засобах масової інформації перелік відповідних одномандатних виборчих округів із зазначенням їх номерів, меж та центрів.
Висування кандидатів у народні депутати України політичними партіями починається на наступний день після опублікування Указу Президента України та закінчується за сорок днів до дня голосування – з 24 травня до 10 червня включно.
Висування кандидатів у депутати шляхом самовисування триватиме до 20 червня включно.
Партії та кандидати можуть подавати документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати з 24 травня до 20 червня включно.
Реєстрації кандидатів у депутати закінчується за двадцять п’ять днів до дня голосування – 25 червня (включно). І до 26 червня (включно) мають бути затверджені форма, колір і текст виборчих бюлетенів для голосування в загальнодержавному та одномандатних округах.
Звернення партії про скасування рішення щодо реєстрації кандидата в депутати відповідно до рішення, прийнятого у порядку, передбаченому статутом партії, та звернення кандидата в депутати із письмовою заявою про відмову балотуватися можуть подаватися до 8 липня включно.
До 31 травня Центрвиборчком має утворити окружні виборчі комісії.
Також до 31 травня (включно) громадські організації можуть звертатися до ЦВК з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час виборів. До речі, окремою постановою ухвалене роз’яснення щодо спостерігачів від ГО.
«Центральна виборча комісія відмовляє в наданні дозволу громадській організації мати офіційних спостерігачів у разі, якщо: питання виборчого процесу та спостереження за ним не належать до статутної діяльності громадської організації; громадська організація, яка звернулась з клопотанням, не зареєстрована в установленому законом порядку; клопотання громадської організації з доданими до нього документами надійшло пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування», - зазначається у документі.
Нагадаємо, 24 травня ЦВК оприлюднила номер спеціального рахунку та розмір грошової застави: для партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі – 4 млн 173 тис. грн; для кандидата в депутати в одномандатному окрузі, якого висунула партія або який балотується в порядку самовисування – 41 тис. 730 грн.
Як повідомляв Житомир.info, президент Володимир Зеленський 21 травня 2019 року підписав указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів». 22 травня парламент зібрався на позачергове засідання, щоб розглянути внесення змін до закону «Про вибори народних депутатів України», відповідний законопроект, поданий президентом Зеленським, був оприлюднений на сайті Верховної Ради, але депутати навіть не проголосували за включення його до порядку денного, тому вибори, призначені на 21 липня 2019 року, пройдуть за старою пропорційною системою 50/50 – закриті партійні списки та нардепи від мажоритарних округів.