Місто

​У Житомирській області рятувальники гасили «пожежу» на нафтобазі, де стався вибух

30 травня 2019, 09:41

29 травня на нафтобазі ДП «Рекорд» відбулися перевірочні тактико-спеціальні навчання щодо організації ліквідації надзвичайних ситуацій пов’язаних з вибухами та пожежами на підприємствах зберігання та переробки нафтопродуктів. Дана база є об’єктом підвищеної небезпеки. Адже на його території знаходиться 51 резервуар для зберігання пально-мастильних матеріалів загальною місткістю 255 тис. куб. м.

Про це 29 травня повідомила прес-служба управління ДСНС в Житомирській області.

«За тактичним задумом, у результаті порушення технологічного процесу стався вибух із подальшим загоранням одного резервуару з нафтопродуктами. Помітивши загоряння, черговий охоронець повідомляє про нього керівництво та «Службу порятунку», відправляє на стримування вогню добровільну пожежну дружину нафтобази та приймає заходи щодо евакуації людей у безпечні зони. До приїзду вогнеборців ДПД намагається стримувати вогонь, однак масштаб пожежі через горючість нафтопродуктів та його великий об’єм не дозволяє ліквідувати загоряння власними силами. По приїзду підрозділи ДСНС проводять розвідку місця події і встановлюють, що горить резервуар ємністю в 5 тис. куб. м. Неподалік нього розташовані ще декілька аналогічних резервуарів, що можуть вибухнути у будь-який момент», - йдеться у повідомленні.

Одночасно з гасінням осередку пожежі, рятувальники приступають до охолодження прилеглих резервуарів, щоб упередити їх загоряння. Крім того, ними проводиться оперативне розгортання та по пожежній авто драбині, за допомогою піно генератора, подається на палаючий резервуар повітряно-механічна піна. Врешті решт бійці ДСНС зупиняють розповсюдження полум’я та ліквідують пожежу.

До навчань залучалися сили та засоби Житомирського міського гарнізону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту у кількості 40 чоловік особового складу і 9 одиниць основної та спеціальної техніки, а також добровільна пожежна дружина нафтобази – 15 працівників та 2 одиниці техніки.

«По закінченню тренувань керівництво нафтобази та рятувальників провели підсумки його проведення та визначили недоліки, які необхідно усунути в подальшому. Також було проведено екскурсію по об’єкту з метою ознайомлення з його особливостями, що допоможе підрозділам ДСНС краще орієнтуватися на його території в разі виникнення надзвичайної події», - додали в прес-службі обласного управління ДСНС.

Як повідомляв Житомир.info, 19 травня на вулиці Східній у Житомирі сталася пожежа на газовій АЗС. За повідомленням патрульної поліції, спалахнула цистерна з паливом, одна людина отримала опіки полум’ям. У результаті надзвичайної події опіки отримали дві людини, згоріли чотири авто.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДСНС навчання пожежа нафтобаза  
Матеріали по темі