Політика

Презентація проекту «Кадровий резерв України» у Житомирі: для чого він потрібен та хто може долучитися

3 June 2019, 09:28

30 травня Житомир став сьомим містом в Україні до якого завітали організатори проекту «Кадровий резерв України». Ініціатива руху «Люди важливі» та створення такого проекту спрямована на підготовку команди з 1000 професіоналів для реформування законодавчої та виконавчої влади країни.

Цього дня близько сотні житомирян прийшли поспілкуватися з учасниками руху. Під час зустрічі присутнім презентували ініціативу «Кадровий резерв України» та розповіли, як відбуваються тренінги та підготовка нових професіоналів для подальшої роботи в органах виконавчої та законодавчої влади, а також в органах місцевого самоврядування.

За словами голови центру громадських ініціатив ЦЕГРІН Віталія Загайного, сьогодні країна потребує реальних змін, яких очікують люди.

«Зараз складається така ситуація в країні, що ми потребуємо реальних змін – зміни роблять люди, і для того, аби вони були ефективними і відповідали очікуванням громадян, нам потрібно готувати людей, які будуть приходити у владу. Сам проект «Кадрового резерву України» - це не одноразова активність – це проект, який розрахований на роки з тим, щоби мати можливість поза державними інституціями готувати людей, які прагнуть змінювати країну ідучи у владу. Я маю честь відкривати цей проект першою презентацією, яка має символічну назву – «Система публічної влади в Україні». Власне, треба дати людям зрозуміти, що таке влада, з яких складових вона формується, що в ній відбувається, як між собою взаємодіють різні державні інститути, і це якраз те, що ми намагаємося вирішити за допомогою першої презентації», - розповів Віталій Загайний.

Ідея створення проекту «Кадровий резерв України» виникла після лекції Максима Нефьодова, заступника Міністра економрозвитку та торгівлі України, який розповів про труднощі, з якими він зіштовхувався на державній службі. Про це поінформувала підприємниця, координатор ініціативи «Кадровий резерв України» Олена Шуляк.

«30 листопада ми стартували офіційно з невеличкою лекцією Максима Нєфьодова, де він ділився своїм досвідом впровадження реформ; з якими він стикався труднощами на службі. І вийшло так, що ми зіштовхнулись з шаленим попитом того, що ця тема дуже хвилює визначене коло осіб, які мають певну мотивацію і бачать себе, хто на державній службі, хто в офісах реформ… З цієї лекції ми почали задумуватися над тим, як зробити всеукраїнський проект?! Наразі ви бачите проект, який офіційно стартував наприкінці березня. На сьогодні ми отримали близько 2 тисяч анкет, сотні заповнених резюме, проведених співбесід. Вже відібрані перші групи, які починають з 4 червня інтенсивне навчання. Всі групи, всі учасники цих груп, проходять першу лекцію, де ми тестуємо їх, дивимося наскільки вони готові, мають певні навички, наскільки вони вмотивовані надалі продовжувати навчання», - зазначає Олена Шуляк.

Все літо відбуватимуться інтенсивні заняття. Перший курс буде складатися з 20 тренінгів по три години.

«Після того, як будуть закінчені тренінги, буде ще одне тестування та оцінювання. Людина може отримати найвищу кількість – це 110 балів, але якщо вона отримає менше ніж 80, вона не може перейти на більш поглиблений рівень. І тільки ті, які отримають 80 балів + можуть приступити до поглибленого тренінгу. Перед тим, як починається цей рівень, ми також всіх людей плануємо розподілити на три групи: ті люди, які хочуть працювати на державній службі, в органах місцевого самоврядування, і ті люди, які бачать себе майбутніми парламентарями. І під кожну групу буде розроблено 10 індивідуальних тренінгів, потім буде ще один рівень, де ми відберемо тих людей, які мають власну ідею, власну тему, яку вони можуть впроваджувати в певний період часу. Це ті люди, яким ми далі допоможемо скласти індивідуальний план розвитку, комунікацій. Це ті люди, які зможуть відібрати свою команду, аби реалізовувати свою ідею», - наголошує координатора проекту.

Долучитися до «Кадрового резерву України» може будь-хто. І за словами Олени Шуляк, до них звертаються різні люди: за віком, статтю, професією.

Також, на презентацію проекту до Житомира завітав виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів, який поділився своїми враженнями від роботи на державній службі та секретами керування.

«Зараз в країні є «великий» голод кадрів. Де брати класних, якісних, досвідчених людей, які не були там?! Це дуже серйозна проблема, і я переконаний, що далі виникне шалений попит на кадри, до того ж - він буде всюди! Хочу зазначити, що управління містом – це те саме, що управління країною, тільки у зменшеній формі. І якщо ви хоч рік пропрацюєте на державній службі, ви будете дуже загартованою людиною», - сказав Віктор Андрусів.

Організатори проекту «Кадровий резерв України» готові вчити та ділитися своїми знаннями з охочими, аби реформувати країну і впроваджувати зміни за різними напрямами і на різних рівнях.

«Кадровий резерв України» шукає вмотивованих людей, які прийняли усвідомлене рішення брати участь у розбудові держави на різних посадах та мають цілі щодо внесення свого вкладу у вирішення проблем суспільства.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі