Членам виконавчого комітету Житомирської міської ради перед засіданням 5 травня презентували громадське формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Муніципальна варта». Представники формування розповіли про свою діяльність та намір підписати меморандум про співпрацю з міською владою, аби допомагати житомирській поліції слідкувати за громадським порядком, особливо під час проведення масових заходів.
«Настав такий час, що хлопці, ветерани, які воювали на Сході, захищали цілісність нашої країни, котрим болить те, що відбувається в наших мирних містах, де не завжди є громадський порядок, і ми дійшли до того, що нам пора створювати громадське формування на прикладі наших побратимів з міста Києва. Вони сьогодні присутні і розкажуть, як вони працюють з Київською міською адміністрацією», – розповідає голова Ради ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів України Володимир Лагута.
Очолювати формування у Житомирі буде бойовий офіцер, заступник командира 2-го десантно-штурмового батальйону 95-ї бригади Віктор Репік, який повідомив, що вже є більше півсотні житомирян, які хочуть приєднатись до «Муніципальної варти». Їхні заяви попередньо перевірятимуться поліцією, аби не допустити до формування правопорушників.
«Поліція забезпечує порядок, однак ми не є основним органом по дотриманню порядку. Ми є додатковим органом, який буде допомагати і реагувати швидше разом з ними. Це, на наш погляд, зможе краще допомагати місту. На даний момент у нас опрацьовано більше 30-ти заяв до вступу в «Муніципальну варту», 24 заяви ще не опрацьовані, після чого ми їх передаємо до поліції, вони проводять свою спецперевірку, після чого людина зараховується в члени громадського формування», – каже голова Житомирського міського формування «Муніципальна варта» Віктор Репік.
Аби поділитися своїм досвідом, до Житомира приїхали представники «Муніципальної варти» Києва. Вони розповіли, як починалася їхня діяльність у столиці, налагоджували співпрацю з владою і визначали напрями діяльності.
«Перший набір у нас відбувся у кількості 127 осіб. Для її створення був погоджений статут, погоджено Київською державною міською адміністрацією, Держприкордонслужбою, Головним управлінням Нацполіції та Управлінням патрульної поліції в Києві. Це все відбувається і відбувалося на громадських засадах. Ми сконцентрувалися на охороні громадського порядку під час масових заходів культурно-розважального, освітнього та релігійного характеру. Муніципальні вартові проходять навчання в тренінговому центрі Головного управління Нацполіції в Києві. Зокрема, це основи правознавства, адміністративне право і, звісно, певні елементи фізичного впливу на порушників», – говорить заступник голови Київського міського формування «Муніципальна варта» Антон Колумбет.
Після презентації представники громадських формувань Києва та Житомира підписали меморандум про співпрацю.
Далі питання щодо підписання меморандуму з Житомирською міською радою розглядали члени виконкому. Деякі з них обурені тим, що цей документ представили на самому засідання, і у присутніх не було можливості як слід ознайомитися з ним.
«Ми не кажемо, що це непотрібно або що це потрібно. Для того, щоб прийняти виважене рішення, треба мати завізований кінцевий проект рішення всім членам міського виконавчого комітету, Нацполіції і надати нам статут, щоб ми зрозуміли, яким чином хлопці потраплятимуть в муніципальну варту, яка відповідальність цього добору людей буде перед міським головою та громадою», – зауважує член виконавчого комітету Житомирської міської ради Руслан Годований.
Свій сумнів щодо роботи «Муніципальної варти» у Житомирі висловила одна із членів виконкому.
«Ви мене вибачте, хлопці, але я зараз вам дещо скажу. За моєю спиною стоять люди, яких я знаю не один рік, з повагою ставлюся до них, ніхто їх не ображає. Я зараз чую, що вони говорять за спиною тим людям чи іншим. І от скажіть, як тоді вони мене будуть охороняти? Це ж треба думати про те, що ви маєте охороняти, і коли ми проходили презентацію поліцейських, ці питання, психологічні, були задані. Якщо людина пройшла АТО, чи вона психологічно готова до мирного часу і вислуховувати таку ненормальну тітка, як я?», – питає член виконавчого комітету Житомирської міської ради Наталія Волинець.
Врешті мер Сергій Сухомлин припинив обговорення та поставив на голосування розглянути це питання на наступному засіданні та надати весь пакет документів членам виконкому. Пропозицію підтримали більшість присутніх.
Нагадаємо, 5 червня чергове засіданні житомирського
міськвиконкому розпочалося з презентації громадського
формування «Муніципальна варта».
Як повідомляв Житомир.info, 23 квітня 2019 року в міськраді на початку сесії у залі виникла сутичка та штовханина за участі «Муніципальної варти» та «активістів». Тоді ж колишній «айдарівець» Олександр Федосюк (позивний «Бех») представлявся членом штабу громадського формування «Муніципальна варта», яке, за його словами, створене за ініціативи міської ради.